Clubhouse з'явився на Україно-мовномі сегменті тільки недавно, але вже завоював популярність.  У статті описуються особливості нової соціальної мережі, принцип інвайта, способи отримати запрошення, кімнати і їх види, спілкування в додатку і його концепція.
В 2021 році створюються все нові і нові тренди.  Все більшої популярності набирає TikTok, і раптом в центрі уваги виявляється новий додаток для мережевого спілкування - Clubhouse, яке миттєво цікавило активних користувачів месенджерів.
Отже, чим же Clubhouse відрізняється від уже відомих майданчиків?

1. Тільки Войс

В основі концепції - імітація не віртуального живого спілкування в реальному часі.  Тому відправити мем, відсів або текст тут не вийде.  Користувачі можуть використовувати тільки голос, беручи участь у спільній розмові.  Своєрідний подкаст за інтересами.

2. Безкоштовно, але на запрошення

Незважаючи на те, що сервіс Clubhouse є тільки в бета-версії, доступ до додатка відкритий для будь-якого користувача iOS.  Воно абсолютно безкоштовно, але скачавши його і встановивши, ви можете тільки зареєструвати свій нік і стати в чергу очікують відкриття загального доступу до майданчика.  Уникнути цієї долі дозволить тільки отримання инвайта.

3. «Киньте мені інвайт!»

Полювання за запрошеннями в закритий «Клуб» в Україномовному сегменті почалася з лютого 2021 року.  Інвайт почали просити в сторіс, тік ток, фейсбуці, інстаграм і т.д.  Справа в тому, що інвайт - це запрошення від вже зареєстрованого користувача «Клубу», яке дозволяє відкрити собі повноцінний доступ до соціальної мережі вже зараз, не чекаючи релізу повної версії.

Найпростіше отримати інвайт можна просто попросив свого друга, знайомого, який вже увійшов в цю мережу.  Якщо ж у вас немає такої можливості, то ви можете кинути запит в один з чатів Telegram, де продумані користувачі передають по складеної черговості запрошення.  Там, отримавши свій довгоочікуваний інвайт, ви також повинні поділитися запрошенням.  Можна також купити цю привілегію, але це вже крайність і відчай.

4. Кімнати

Clubhouse розділений на окремі кімнати за інтересами.  Свої переваги ви вказуєте ще при реєстрації, а далі сервіс сам вам запропонує тих людей, які вам можуть бути цікаві, і рекомендовані чати.

Є три види кімнат:
 
• Відкриті: доступні для всіх користувачів;
 • Соціальні: для вашого спілкування з друзями по соц.сетях;
 • Закриті: доступ до таких кімнат можна отримати, тільки якщо вас вибрав учасником бесіди творець чату.

Кожна така кімната може вміщати в себе до 5000 чоловік.

5. Спілкування в чатах

Зайшовши в одну з таких кімнат, ви відразу позначається як «слухач» і можете включатися в розмову.  Але сама участь в дискусії необов'язково.  Ви можете не претендувати на роль спікера і просто слухати бесіду як подкаст або прес-конференцію.  Якщо ж ви хочете висловитися або задати питання, то потрібно натиснути на кнопку «піднята рука».

Обмеження на участь в бесіді може накладати модератор / спікер кімнати, стежить, як правило, за збереженням не агресивним атмосфери спілкування, відсутністю образ і загальним дотриманням правил.

Щоб вийти з чату, потрібно натиснути на дисплеї кнопку «Піти тихо».  Після чого ви залишаєте кімнату без звукових сповіщень в бесіді, що дозволяє учасникам дискусії спокійно продовжувати спілкування, не відволікаючись на від'єднання користувачів.

6. У реальному часі

У «Клубі» можна поставити бесіду на паузу, не можна записати весь розмова, не можна опублікувати заздалегідь записаний ефір.  Все це йде врозріз із задумом творців програми, які прагнули створити майданчик, що дозволяє наблизити форму віртуального месенджера до реальності за допомогою спілкування голосом і лайв-формату.

7. Популярний всупереч шаленії конкуренції

Здавалося, що неприйняття голосових повідомлення вже повсюдно, але нова соціальна мережа, побудована виключно на спілкуванні голосом, набуває все більшої популярності.

Причина колосального зростання користувачів майданчика в тому, що вона відкриває доступ не тільки до спрощеної формі віртуальної бесіди з друзями, але і до спілкування з відомими блогерами, акторами, провідними і багатьма іншими важливими вас медійними особистостями.

У Clubhouse можна бути присутнім навіть на музичних живих концертах, на виступах стендап-коміків або інформатичних курсах будь-якої Digital або IT сфери.

Джерело: https://webtime.com.ua/dodatok-clubhouse/