Рак шийки матки запобігти легше, ніж будь-який інший вид онкології. Проте це захворювання залишається на другому місці у світі по поширеності онкологічних захворювань у жінок (після раку молочної залози).
Зазвичай слово "рак" викликає у людей паніку. Скільки негативно
ї, такою, що лякає, і найчастіше неперевіреної інформації ви дізнаєтесь про рак від ваших знайомих, сусідів та через засоби масової інформації. Таким жахом та безнадійністю віє, що вже краще потерпіти й полікуватися домашніми засобами, чим піти до лікаря та підтвердити або спростувати (що теж буває досить часто) свої сумніви. Лікарня ізраїльської онкології LISOD проводить діагностику та лікування раку шийки матки. У клініці працюють лише досвідчені фахівці з України та Ізраїлю.

Сходіть до лікаря

Візит до будь-якого лікаря доставляє багато незручностей та неприємних відчуттів: потрібно викроювати на нього час, відсидіти, як правило, немалу чергу, можливо, виконати якісь не зовсім приємні процедури, аналізи. І весь цей час, включаючи й час до візиту, провести в тривозі. Зазвичай усе це сприяє тому, що люди відсовують виниклу проблему чимдалі й тягнуть з візитом, поки це можливо.
Дуже часто перші симптоми хвороби віднос
ять на рахунок хронічної втоми, недосипання та постійного напруженого темпу життя.
Ваше здоров'я - найцінніше, що у вас є. Проблеми з ним легко не вирішуються. Краще всього їх попереджати (піклуватися про себе, вести здоровий спосіб життя, регулярно проходити профілактичні огляди) та не запускати хворобу, якщо вона вже з'явилася.

Причини виникнення раку шийки матки

Дослідження останніх років дозволяють з упевненістю сказати, що серед причин розвитку раку шийки матки провідна роль належить вірусу папіломи людини. Він здатний викликати передракові зміни та РШМ. Ранній початок статевого життя та велика кількість статевих партнерів сприяють більшій ймовірності інфікування як вірусом папіломи, так і іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом.
Також до причин виникнення РШМ можна віднести гормональні зміни, травми шийки матки (після пологів, абортів), порушення в імунній системі, стреси.
До чинників ризику розвитку захворювання відносяться
:
-
вік (максимальна захворюваність відзначається у віці 45-69 років);
-
порушення в репродуктивній системі;
-
доброякісні захворювання (ерозія шийки матки, дисплазія, лейкоплакія, цервіцити);
-
живлення (переїдання жирами тваринного походження, продукти з високим вмістом холестерину, цукрів);
-
ожиріння;
-
спадковість;
-
паління та алкоголь.