Не кожна компанія піклується про перевірку контрагентів. Тим часом це має бути базовим кроком для кожного підприємця. Таким чином, ви можете уникнути затримки платежів і - в гіршому випадку - банкрутства.

В останні роки серед підприємців зростає обізнаність про те, як захистити себе від нечесних підрядників. Це особливо важливо у випадку невеликих компаній, для яких навіть одна неоплачена накладна є великою проблемою. Як перевірити потенційних клієнтів? Виявляється, можливостей багато. Якою з них вирішить скористатись власник бізнесу, має залежати виключно від ресурсів, які він може виділити для цієї мети.

Перевірку можна довірити спеціалістам

Довіривши перевірку потенційного підрядника зовнішньому суб’єкту господарювання, підприємець може розраховувати на детальний звіт. На основі інформації, що міститься в ній, він зможе вирішити, співпрацювати чи відхилити пропозицію. Звіт також може бути вказівкою щодо того, як поводитися з клієнтом - замість того, щоб, наприклад, пропонувати відкладені рахунки-фактури, ви можете вимагати оплати відразу після доставки товару або до надання послуги.

Перевагою доручення перевірки економічному суб’єкту, наприклад, детективному агентству, є також можливість економії часу. Перегляд баз даних, що збирають інформацію про боржника, займає багато часу. Агентство, якщо воно має філії по всій країні, може також перевірити, чи здійснює підприємство за вказаною ним адресою справді свою діяльність. Це велика допомога - тим більше, що сьогодні є багато шахраїв, які видають себе за суб’єкти господарювання. 

Коли в бюджеті компанії немає грошей

Не кожна компанія може дозволити собі користуватися допомогою фахівців. Що тоді? Рішенням може бути самостійне здійснення заходів, спрямованих на відповідь на питання: чи зможе обраний суб'єкт господарювання сплатити свої зобов'язання.

Для перевірки обраної компанії особливо важливо зібрати її основні дані. Важливими є код ЄДРПОУ, а також адреса офісу компанії. Маючи такі дані, можна переглядати бази даних, що збирають інформацію про боржників. Якщо компанія є в такій базі даних, найкращими рішеннями будуть:

  • відмова від співпраці,

  • захист у випадку, якщо рахунок-фактура не буде сплачена вчасно.

«Це простіше запобігти, ніж вилікувати»

Ця приказка чудово працює, коли йдеться про ведення бізнесу. Однак, коли виявляється, що вжиті заходи не захистили від виникнення прострочених рахунків-фактур, підприємець не зможе реалізувати свої права. Направлення до компанії чи суду, яка стягує борг, дозволяє перевірити, чи є у підрядника активи, щодо яких може бути розпочате примусове виконання.