Британська компанія JCB – це один із найбільших виробників навантажувачів та екскаваторів у світі. На вітчизняному ринку її техніка з'явилася декілька десятиліть назад, але й досі займає одне з передових місць.

Така популярність прийшла до навантажувачів JCB не просто так. Річ у тім, що ця спецтехніка дуже компактна (останні моделі й зовсім мають ширину від 1,1 метра), але при цьому продуктивна та багатофункціональна. Навантажувачі JCB також отримали безліч фірмових технологій, а кожна окрема модель має унікальні властивості.

Особливості навантажувачів JCB

Ця техніка має кілька конструктивних особливостей, які відрізняють її аналогів інших виробників. Власне, саме вони і є ключовими перевагами цих машин.

До головних особливостей навантажувачів JCB входять:

  1. Протиструминний клапан у двигуні, який запобігає потраплянню відпрацьованого мастила в конструкцію для підвищення надійності й довговічності.
  2. Висока екологічність і економічність двигуна. Завдяки низькому споживанню палива техніка також має малі викиди відпрацьованих газів.
  3. Система автокомпенсації в дискових гальмах. Це забезпечує підвищення маневровості та стійкості під час руху.
  4. Фільтр системи забезпечення повітрям з функцією самостійного чищення. Це підвищує надійність машин при експлуатації на будівельних майданчиках і в інших середовищах, де спостерігається велика кількість пилу.
  5. Спеціальна модифікація шасі для підвищення компактності та маневровості. Зазвичай в навантажувачах кожне з коліс провідне й поворотне.

Також техніка оснащується фірмовою гідростатичною системою з компактними приводами. Це збільшує високу вантажопідіймальність при збереженні невеликих габаритів.

Сфера використання навантажувачів JCB

Зазвичай такі машини використовуються на будівельних майданчиках при монтажі або демонтажі будівель і споруд, а також під час видобутку корисних копалин відкритим кар'єрним способом.

Загалом основні сфери застосування навантажувачів JCB такі:

  • проведення вантажно-розвантажувальних робіт, пов'язаних з маніпуляцією сипучими упакованими та неупакованими будівельними матеріалами;
  • транспортування негабаритних і сипучих вантажів;
  • вирівнювання будівельних майданчиків (з використанням бульдозерного відвалу);
  • будівництво автошляхів та прокладання тимчасових дорожніх ліній (з використанням спеціального обладнання);
  • проведення очисних робіт на територіях, зокрема прибирання снігу (із застосуванням снігоприбирального ковша, який підходить й для розчищення автодоріг);
  • риття траншей, канав і ям (з використанням екскаваторного ковша «пряма лопата»).

Також навантажувачі JCB знайшли широке застосування в сільському господарстві та комунальній сфері.