Іпотечний кредит оформлюється на тривалий час. Він передбачає необхідність виплачувати суму за придбану нерухомість протягом кількох років. Такі зобов’язання можуть бути дуже довготривалими, але за час дії кредиту не можна гарантувати повну безпеку житла та його власника. У разі пошкодження, знищення об’єкту дія іпотеки не припиняється, сплачувати треба все одно. Щоб уникнути фінансових втрат при непередбачуваних ситуаціях, варто заздалегідь подбати про страхування.
Оформлення полісу на майно, яке є предметом іпотеки, – спосіб надійного захисту фінансів позичальника та його інтересів стосовно виплати кредиту у випадку настання страхових ризиків. Більшість банків при наданні кредиту на житло додатково вимагають відразу оформити страхування іпотеки – онлайн це можна зробити на http://www.tig.com.ua/dlya_vas/straxovanie_imushhestva/strahovanie_ipoteki/. В такий спосіб позичальник дбає про майбутнє у довгостроковій перспективі.
Які ризики страхуються
Оформити договір можна на позичальника фінансової установи, який купує нерухоме майно в кредит, або поручителя, що надає свою власність у заставу. Вигодонабувачем, згідно з документом, є банк, який видав іпотеку. Саме йому буде призначене відшкодування у разі настання страхового ризику.
Об’єктом є нерухоме майно, придбане в кредит, на яке оформлене право власності тим, хто бажає відкрити поліс. Стандартний договір покриває велику кількість ризиків:
- стихійні лиха. Це землетруси, урагани, обвали, просідання землі, сходження лавини, удар блискавки. До такої ж категорії належать випадки, пов’язані з падінням дерев, затопленням через підвищення рівня ґрунтової води тощо;
- пожежі, побутові вибухи (газу), пошкодження димом, вплив води або іншої рідини через аварію. Наприклад, через пошкодження, прорив каналізації, систем опалення, водозабезпечення, також затоплення сусідів через ці випадки;
- зіткнення або наїзд транспорту, керованого чи не керованого людиною. Сюди належить падіння решток літака, який вибухнув у повітрі над будинком тощо;
- падіння стовпів, пов’язане із їхнім неправильним встановленням, неочікуване пошкодження бойлерів, котлів опалювання, інших інженерних систем, комунікацій;
- протиправні дії третіх осіб. Мається на увазі крадіжка, розбій, знищення або пошкодження майна, зокрема те, яке виникло через військові конфлікти, терористичні акти, внаслідок страйків.
У разі настання одного з цих ризиків страхова компанія здійснює відшкодування суми за іпотекою банку.
Від чого залежить вартість
Тариф завжди розраховується індивідуально. При визначенні вартості беруться до уваги:
- особливості застрахованого майна;
- включений до договору перелік ризиків;
- розмір франшизи;
- строки дії договору.
Франшиза завжди встановлюється безумовна, згідно з розміром, передбаченим у документі обов’язкового страхування іпотеки. Її розмір – не більше ніж 2% від загальної суми страхування.
Додатково можна оформити поліс на внутрішнє опорядження будинку або квартири, відповідальність перед сусідами – наприклад, у разі затоплення. Є можливість застрахувати позичальника від нещасних випадків, що призведуть до втрати працездатності, інвалідності або смерті.