Не всім пощастило стати власником великої оселі. Переважна більшість населення проживає у звичайних квартирах з маленькою кухнею та ванною. Але зробити приміщення зручним та затишним цілком можливо. Грамотні дизайнерські рішення допоможуть навіть візуально зробити його просторішим.
Загальні рекомендації
Для візуального збільшення простору приміщення існують різні способи. Треба добре розпланувати освітлення, воно повинне рівномірно заповнювати простір, світильники можна розташувати на різних рівнях. Розширити або подовжити кімнату допоможе використання дзеркал.
Основним оздоблювальним матеріалом для кухні та ванної кімнати являється керамічна плитка, яка має різну форму, текстуру, колір. Правильний підхід до її укладання допомагає раціонально використовувати кожен сантиметр площі та візуально змінювати параметри приміщення. Якщо не перенасичувати простір непотрібними речами, метраж кімнати буде здаватися більшим.
Основні параметри, що впливають на візуальний простір
На візуальне сприйняття простору впливають різні параметри. Для створення бажаного ефекту при укладанні плитки треба враховувати:
- габаритні розміри та геометричну форму;
- відтінок кольору та візерунок;
- фактуру та тип покриття поверхні.
Гарний вигляд на стінах та підлозі має плитка невеликих розмірів. Завдяки використанню дрібної та мозаїчної плитки на стінах вдається створити відчуття перспективи. До того ж при укладанні плитки невеликих розмірів залишається менше відходів.
Форму плитки слід обирати витягнуту (прямокутну). Правильний напрямок її розташування дозволяє коригувати зорове сприйняття габаритів кімнати.
Збільшенню простору сприяє використання світлих відтінків (блакитних, рожевих), та дзеркальних поверхонь. Строкаті та темного кольору поверхні візуально зменшують простір. Але доречним буде використання яскравих акцентів, контрастних до пастельного облицювання.
При використанні плитки із малюнком, треба віддавати перевагу дрібному формату та видовженим візерункам.
Фактура також має значення. Рельєфність, шорсткі та фактурні моделі з різними архітектурними виступами органічно виглядають лише у великих, просторих приміщеннях.
Обираючи покриття плитки, перевагу слід віддати не матовим керамічним виробам, а повноцінному глянцю, що добре відбиває світло, створюючи ефект простору.
Завжди вдалим буде класичний стиль оформлення, плитка білого кольору завжди в тренді.
Яскраві акценти треба розміщувати локально (по центру стіни, у кутку, на підлозі). Створювати їх краще за рахунок кольору, а не рельєфу.
Невдалим буде комбінування білих стін із підлогою чорного кольору, кімната буде здаватися меншою.
Як краще укладати
Недостатньо підібрати плитку з оптимальними параметрами, її треба правильно укласти. Для цього слід дотримуватися певних рекомендацій:
- для збільшення ширини приміщення треба використовувати горизонтальне укладання, висоту збільшити можна вертикальним розміщенням візерунка або прямокутних елементів;
- гарний результат дає створення ефекту градієнта (плавний перехід молочних відтінків підлоги та низу стіни у сліпучий білий колір, що обрамлює стелю);
- для довгих і вузьких керамічних елементів слід використовувати палубну укладку;
- малюнок треба викладати уздовж приміщення, а орнамент - від низу до верху, стеля буде виглядати вищою;
- ефект розширення досягається використанням для облицювання підлоги та низу стін матового покриття, а вище – глянцевого.
Керамічна плитка – це кращий облицювальний матеріал для невеликих приміщень. Вона довговічна, стійка до дії вологи, проста у догляді, дозволяє візуально збільшувати розмір кімнати.
Джерело інформації: магазин плитки Etalon.