Чи знаєте ви, скільки українців читають бодай раз на тиждень? Ану вгадайте! 50 відсотків? 30? Ні! Значно менше! Лише 27 % нашого населення хоч раз на тиждень бере до рук художні твори, і ця цифра зменшується з кожним роком.
Але це насправді гуманітарна катастрофа!
Навіщо читати сучасну художню літературу?
Художня література, книги – це далеко не «джерело знань», як нас вчили колись у школі. Навчальні та освітні функції книги у часи Google вже не вельми актуальні, тим паче, світ змінюється на очах, з’являться нові й нові засоби отримання інформації, за якими паперова книга аж ніяк не вженеться. Та й чи треба?
«Тоді навіщо художня література: читати чи не читати?» - запитаєте ви.
ЧИТАТИ! Адже:
1. Читання розвиває мозок і покращує пам’ять.
2. Допомагає підвищити інтелектуальний рівень.
3. Розвиває соціальні навички та емпатію.
4. Допомагає розслабитися і боротися зі стресом.
Українська художня література – це цікава розвага і одночасно тренажер для мозку, це те, що «прокачає» вас і зробить цікавим співрозмовником! Для того, щоби почуватися затишно у будь-якій компанії, треба мати хоч мінімальний запас прочитаного.
Для початку - ТОП-5 книг, які допоможуть підтримати будь-яку розмову.
1. Дж.Толкін. Гобіт, або Туди і звідти.
Цей твір Толкіна – знаковий, з нього почався розквіт фентезі, це своєрідна «Біблія» фентезі, а не баєчка про ватагу гномів, які намагалися відшукати загарбане драконом золото. Всього по світу видано понад сто мільйонів примірників цієї книги, а «Books for Keeps» назвав її «найважливішим твором ХХ сторіччя для старших читачів».
2. А. Конан Дойл. Шерлок Голмс.
Та й у цього персонажа – вікопомного Шерлока Голмса є мільйони, якщо не мільйони мільйонів прихильників, які залюбки обговорять з вами тонкощі дедуктивного методу найвидатнішого детектива всіх часів і народів. Разом із цікавим динамічним сюжетом повістей і оповідань цього ошатного двотомника ви завжди можете «прокачати» власну уважність та пильність і «загострити» розум, вирішуючи якусь кримінальну загадку!
3. Дж. Орвелл. 1984.
Побутує думка, що всі ми останнім часом непомітно для себе опинилися у центрі Орвеллівської антиутопії. Так це чи ні, ви зможете дізнатися, коли прочитаєте «1984», адже часто художня література – це передбачення того чи іншого варіанту альтернативної реальності. Цей твір увійшов до переліку 100 книг, що найбільше вплинули на світ, а 2009 року "Таймс" оголосила його найважливішою книгою останніх 60 років. Тому не зволікайте, замовляйте «1984» на сайті Дому Книги: https://dk-books.com/catalog/3469/ !
4. А.Рейд. Атлант розправив плечі.
Ви ще не читали цей тритомник? Дуже даремно! Адже книги Айн Ренд з року в рік знаходять тисячі прихильників у всіх куточках світу! Популярність цього видання не згасає вже шістдесят років, і у світі на сьогодні продано понад 50 млн примірників твору. Уявіть лишень, 50 мільйонів потенційних співрозмовників, які можуть обговорити з вами сюжет «Атланта…»!
5. Р.Бредбері. Марсіанські хроніки.
Думаю, ви маєте бути готові. У час, коли людство от-от ступить на поверхню червоної планети, варто прочитати бестселер генія фантастики Рея Бредбері «Марсіанські хроніки» – і замислитися над минулим і майбутнім не лише Марса, а й нашої Землі…
Отож, художня література – це не лише те, що «прокачає» ваш інтелект і емоції, а й найкращий спосіб знайти «своїх» людей, з якими можна обговорити прочитане. Ми впевнені, що всі, хто любить читати, знають, що найкращі книги за найнижчими цінами вас чекають у Домі книги: https://dk-books.com/catalog/3469/. Вибирайте найкраще!