Більша частина речей, що нас оточують, зроблені в Китаї: від сільськогосподарської техніки та авто, до одягу та косметики. Без сумніву, це всесвітня фабрика, яка кожного року підвищує промислові оберти. Багато українських підприємців вже співпрацюють з Піднебесною. Вони мають ефективний та прибутковий бізнес.

У цій статті докладно розповідаємо, як купити та доставити товар з Китаю в Україну.

Пошук та замовлення товару

Раніше багато хто радив підприємцям їхати до Китаю, щоб знайти постачальника, відвідати виробництво та домовитися про поставку. Сьогодні укласти договір з постачальником можна, не виходячи з дому. Для цього існують багато маркетплейсів – інтернет-майданчиків для електронної торгівлі. Найбільший – Alibaba. Його можна порівняти з територією оптового ринку.

Платформа Alibaba створена безпосередньо для представників бізнесу і націлена на оптові закупівлі. Тут працюють виробники та трейдери (перекупники). Вигідніше працювати з виробниками напряму. Через високу конкуренцію вони націлені на постійну співпрацю, пропонуючи клієнтам знижки. Трейдери не працюють безкоштовно. Вони додають свій відсоток на додаток до заводської вартості.

Асортимент товару на Alibaba величезний. Попитом у українських підприємців користуються: одяг та взуття, меблі і предмети декору, спортивний інвентар, техніка, іграшки та дитячі товари. Перед тим, як замовити велику партію, можна протестувати товар на невеликих обсягах.

Знайти постачальника на маркетплейсі можна двома способами: через пошук або зробити індивідуальний запит та чекати на відгук. Краще робити це англійською, хоча сайт має і російський інтерфейс. На Alibaba є такий собі «рейтинг довіри», що викриває шахраїв. Орієнтуйтеся на позначки:

·       Free Member - власник з безкоштовним обліковим записом. Користувач не перевірений, тому при замовленні можуть бути ризики

·       Gold Supplier – «золотий» постачальник. Користувач авторизований на сайті та надавав інформацію про себе сайту Alibaba

·       Assessed Supplier - «довірений постачальник». Сайт Alibaba радить такого користувача.

Крім цього, сам сайт захищає користувачів, дозволяючи робити платіж у середині системи.         

 

Етапи транспортування

Після того, як підприємець обрав товар та оформив договір, починається етап транспортування. Доставка вантажу з Китаю в Україну найчастіше здійснюється такими шляхами:   

·       авіадоставка

·       морські перевезення

Ціна доставки з Китаю залежить від обраного виду транспорту. Найдорожчий, але найшвидший – авіаперевезення. Товар можна отримати за 3-5 днів, але потрібно буде віддати кругленьку суму. Що автоматично впливає на прибутковість бізнесу. Також авіаперевезення мають обмеження по вазі та об’єму. Тож негабаритний товар неможливо перевезти літаком.

Сьогодні майже всі підприємці віддають перевагу морським перевезенням. Це ідеальний варіант, коли потрібно доставити великогабаритний і важкий вантаж. Оптимальне співвідношення якості та ціни.

Морські перевезення мають на увазі транспортування вантажу у контейнерах. Послуга доступна у двох варіантах: оренда цілого контейнера (FCL) і в складі збірного контейнера (LCL). Проте доставка морем - варіант не найшвидший, проте досить дешевий. Тому середній та малий бізнес відправляють вантаж судами. Товар морем потрібно чекати 55-60 днів. Це варто врахувати при замовленні, щоб розрахувати час. Наприклад, коли замовляється сезонний товар, майте у запасі десь 2-2,5 місяці. Умовно кажучи, щоб не залишитися з ялинковими іграшками у січні.

Компанія M3Cargo – ваш надійний помічник: знайдемо потрібні вам товари, перевіримо, привеземо в Україну та оформимо на митниці!