Поточна ситуація в Україні внесла свої корективи у сферу освіти. Це трапилося тому, що велика кількість шкіл просто не змогла розпочати навчальний процес через пошкодження та постійну загрозу обстрілу населених пунктів окупаційними військами РФ. У тих же школах, які перебувають у безпечних регіонах України, навчання розпочалося, як і належить, 1 вересня. Проте проводиться воно у різних форматах, залежно від рішень педагогічних колективів кожної окремо взятої школи.

Державно позиція

Згідно з інформацією, опублікованою Офісом Генерального прокурора України, на даний момент у країні:

  • Частково пошкоджено 2116 навчальних закладів;
  • повністю зруйновано - 216. 

З метою забезпечення повноцінного, а головне, безпечного навчального процесу в діючих освітніх закладах профільним міністерством кожної школи надано можливість самостійно обирати оптимальний формат навчання. При цьому шкільна адміністрація повинна враховувати не лише рішення батьківських комітетів, а й можливість забезпечити для всіх учнів надійне укриття у разі небезпеки. Школа - заклад, робота якого потребує ретельної підготовки. Це не гральний заклад, для відвідування якого досить знайти рейтинг онлайн казино.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета до навчання в очній формі, сьогодні можуть розпочати лише 51% від загальної кількості діючих навчальних закладів. При цьому він зазначив, що  виключно у дистанційному форматі здійснюватимуть роботу заклади на території:

  • Донецької, 
  • Луганської;
  • Херсонської області.

В даний час МОН, крім основної діяльності, займається забезпеченням шкільних укриттів роутерами та іншою комунікаційною технікою для організації доступу до Інтернету.Загалом на території тимчасово окупованих областей знаходяться близько 1,3 тисяч шкіл.

Особливості роботи закладів Тернопільщини

За словами співробітників міського департаменту освіти, усі без винятку школи Тернополя мають обладнані укриття. При цьому далеко не всі батьки погоджуються на очне навчання для своїх дітей. Близько 20% з них за дистанційну форму, багато хто активно підтримує ініціативу змішаного або офлайн-навчання. Як би там не було, але першого та другого вересня уроки у Тернополі пройшли дистанційно.