Бюджет на наступний рік – це бюджет воєнного часу. Але навіть в умовах дефіциту коштів територіальні громади отримують відрахування з ПДФО в обсязі 64%. Це значні кошти для підтримки місцевих громад.

Таку думку висловив засновник Благодійного фонду «РАЗОМ» Борис Приходько.

Борис Приходько: У бюджеті на наступний рік передбачені кошти на отримання територіальних громад

«Весь день працюю в окрузі на Прилуччині, що у Чернігівській області. На базі Линовицької громади проводимо зустріч із керівництвом району та головами всіх місцевих територіальних громад. Війна принесла громадам багато проблем, які вирішувати потрібно вже зараз. Тому організував зустріч, щоб обговорити фінансування місцевих громад та показників Держбюджету-2023. Навіть в бюджеті, де більшість котів підуть на оборону, знайшлись гроші на територіальні громади», - розповів Борис Приходько.

Він нагадує, що в проєкті бюджету на 2023 рік заплановані кошти на фінансування територіальних громад за рахунок податку на доходи фізичних осіб.

«Обговорили економічні перспективи району на майбутній рік, з огляду на показники запропонованого проєкту Держбюджету-2023. Бюджет 2023 року – це бюджет воєнного часу, основним пріоритетом якого, звісно, буде захист й оборона країни, на що спрямовуються 757 млрд грн. Але водночас держава не залишає без уваги і територіальні громади, врахувавши ПДФО до їхніх бюджеті в обсязі 64%. Це важлива норма закону, адже перед громадами прикордонного регіону нині стоїть багато викликів. На мою думку кошти в країні мають виділятись не лише Урядом, а й місцевими громадами. Вони більше знають про потреби мешканців, ніж чиновники на вулиці Грушевського у столиці», – продовжив засновник Благодійного фонду «РАЗОМ».

Борис Приходько повідомив про ініціативу щодо спеціального господарського та інвестиційного режиму розвитку Чернігівщини.

«Хочу нагадати, що днями під час засідання Комітету з питань економічного розвитку підтримали важливий законопроєкт №8010 – щодо спеціального правового режиму господарської та інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку «Чернігівщина». Мета цієї законодавчої ініціативи – створення сприятливого інвестиційного клімату в нашому прикордонному регіоні. Будемо сподіватися на підтримку законопроєкту в сесійній залі Верховної Ради, адже він однозначно дасть поштовх для розвитку і Прилуцького району, і всієї Чернігівщини. Для прикордонної Чернігівщини активна інвестиційна діяльність була б справді шансом для швидкого зростання економіки, подолання безробіття, створення можливостей для територіальних громад», - вважає Борис Приходько.

Кошти в країні мають виділятись не лише Урядом, а й місцевими громадами, яким більше знають про потреби мешканців

Засновник Благодійного фонду «РАЗОМ» також відвідав завод, який виробляє біогаз. Альтернатива «блакитному паливу» важлива на шляху до енергетичної незалежності України.

«Оглянув потужності біогаззаводу ТОВ «Городище – Пустоварівська аграрна компанія». Агрохолдинг вирощує зерно, виробляє цукор і м"ясо, також забезпечує газом і електрикою жителів району. У селі Нова Гребля відвідали локацію майбутнього сучасного зерносушильного комплексу. Попри війну, громада не втрачає надії його збудувати і запустити, адже це і нові робочі місця, і додаткові гроші в бюджет у вигляді податків. Для воюючої країни це необхідно та пріоритетно», - резюмує Борис Приходько.