Ультрафіолетові промені можуть впливати на шкіру навіть в холодну пору року. Багато косметологів та дерматологів говорять про те, що навіть при УФ-індексі 3 варто наносити захист на відкриті ділянки шкіри. А що вже тут казати про ті дні, коли це значення досягає 7 та вище?!

Ви можете знайти SPF засіб на будь-який смак на сайті antiagecosmetics.com.ua. Пропонуємо сьогодні детальніше розібратися з темою сонцезахисних засобів та їх вибором.

Уся правда про УФ-промені

Чим так шкідливі УФ-промені? Перш за все, вони викликають передчасне старіння. Воно проявляється у вигляді ранніх зморшок, сухості, тьмяності та зменшення еластичності шкіри. Проте зміна зовнішнього вигляду - це не найбільша шкода. Постійне знаходження під сонцем збільшує ризик розвитку раку.

Усі УФ-промені поділяють на 3 види:

  • UVA - довгі промені, які проходять навіть через скло, проникаючи в найглибші шари шкіри та послаблюючи місцевий імунітет. 

  • UVB - промені середньої довжини, які можуть змінювати колір шкіри (створювати засмагу або викликати почервоніння), а також стимулювати синтез вітаміну D.

  • UVC - найшкідливіші промені для шкіри. Проте зустрічаються вони дуже рідко, оскільки такі промені не проходять далі озонового шару. 

Види фільтрів який обрати?

У сучасних сонцезахисних засобах використовують два види фільтрів: фізичні та хімічні. Перші створюють на шкірі захисний шар від сонячних променів. Вони чудово працюють з чутливою та проблемною шкірою. Проте їх потрібно оновлювати кожні 2 години або після кожної взаємодії з водою.

Хімічні фільтри це органічні сполуки. Існує ціле різноманіття таких засобів. Хімічні фільтри нового покоління це відмінний захист для вашої шкіри. Їх не потрібно оновлювати, вони підходять до будь-якого типу шкіри, не псують макіяж та не залишають слідів. Проте варто остерігатися засобів з хімічними фільтрами старого покоління. Вони можуть бути сильними алергенами або взагалі не давати бажаного захисту.

Крем, молочко чи спрей?

На полицях магазинів можна знайти безліч засобів: емульсії, креми, спреї, стіки, флюїди. 

  • Емульсії універсальні помічники для будь-якого типу шкіри. Особливо комфортно з ними будуть почувати себе власниці жирної та комбінованої шкіри.

  • Спф крем додатковий комфорт для сухої та зневодненої шкіри. 

  • Стік чудовий варіант для тих, хто потребує точкового нанесення захисту (на шрами, родимки). 

  • Спрей відмінно підходить під час постійної взаємодії з сонцем: засіб дуже зручно оновлювати.

Насправді зовсім не важливо, який формат засобу ви оберете. Усі вони відмінно справляються зі своєю функцією!

Який показник SPF обрати?

На сонцезахисних засобах часто вказують різні значення SPF: 15, 30, 50, 70 тощо. Проте не варто відразу бігти за кремом із найвищим значенням. Ні один засіб не здатен забезпечити 100% захисту від УФ-променів.

  • SPF 15 - заблокує 93% променів типу В; 

  • SPF 30 - 97% променів; 

  • SPF 50 - 98% променів. 

  • Засоби із захистом 70 та вище не дадуть ніякого результату, проте будуть коштувати дорожче.

Окрім цього, для захисту від променів типу А потрібно шукати іншу позначку - PA+++ або Broad Spectrum. У цьому випадку ступінь захисту залежить від кількості плюсів.

Підсумок 

Захист від сонця - це досить простий, проте дуже важливий етап щоденного догляду. Використовуючи емульсію чи крем для обличчя з SPF, ви продовжуєте молодість на декілька років. До того ж, це також допомагає знизити ризик розвитку різних хвороб, у тому числі - меланоми.