Погіршення зору – це проблема, яка стосується багатьох сучасних людей. Перші порушення можуть бути діагностовано ще у дитячому віці. Щоб не довелося звертатися до лікаря через серйозні проблеми з очима, рекомендується позбутися звичок, які непомітно погіршують здатність бачити.

Які звички згубно впливають на зір

Захворювання органів зору часто розвиваються непомітно, і пацієнти звертаються по допомогу у центр офтальмології, коли вже починають втрачати зір. А псується він від тих звичок, які супроводжують наше життя.

Захоплення гаджетами

Коли людина дивиться в екран телевізора, смартфона або планшета, очі починають втомлюватися. Вони червоніють і пересихають через знижену частоту моргань під час перегляду цифрового контенту.

Порушення правил носіння лінз та окулярів

Негативні наслідки має сон у контактних лінзах. Навіть якщо йдеться про декоративні моделі, категорично не можна спати в них. Щодо окулярів, то багато людей нехтують рекомендаціями офтальмологів лише тому, що в окулярах вони виглядають непривабливо. Не варто відмовлятись і від сонцезахисних окулярів. Ультрафіолетове випромінювання легко ушкоджує сітківку, провокує розвиток катаракти чи навіть появи новоутворень.

Дефіцит харчування

При частому зловживанні шкідливою їжею люди замислюються лише про недоліки фігури. Насправді можна зіткнутися з ще більшими проблемами у вигляді погіршення зору, оскільки в такому харчуванні відсутні корисні мікроелементи та вітаміни, необхідні для здоров'я очей.

Використання косметики низької якості

Не варто фарбувати очі олівцями та підводками, термін придатності яких вийшов. На поверхні такого засобу утворюється наліт з бактерій, який може опинитися на слизовій очей.

Погане освітлення

Люди не звертають уваги на якість світла та на положення власного тіла у процесі читання чи роботи. В результаті йде перевантаження на очі.

Як зберегти зір

Запобігти можливим захворюванням органів зору цілком реально, якщо подбати про організацію робочого місця. Монітор не може бути єдиним джерелом світла. Про читання книг у положенні лежачи варто забути. При частому перегляді інформації за електронними гаджетами слід робити перерви кожні 30 хвилин і часто моргати протягом декількох хвилин, щоб посилити появу сліз для природного зволоження очей.

Не рекомендується терти очі брудними руками. Також слід виключити будь-який контакт із предметами, які потенційно можуть поширити інфекції. І, звичайно, в жодному разі не можна нехтувати призначеннями лікаря-офтальмолога, адже від цього залежить швидкість та ефективність лікування, а, можливо, і здатність бачити цей світ у всіх його яскравих фарбах.