Стоматит – це стоматологічне захворювання ротової порожнини, яке супроводжується серйозним запальним процесом на слизових оболонках. Симптоми стоматиту зазвичай проявляються у такий спосіб: виражене почервоніння і припухлість слизової оболонки ротової порожнини, висип невеликими виразками, температура, втрата апетиту, печіння та свербіння у роті. 

Щоб вчасно розпочати лікування хвороби, слід звернутися до лікаря на консультацію та очний огляд. Або ж записати дитину до педіатра на діагностику. Зазвичай фахівці призначають лікування lysobact.com.ua в домашніх умовах і лише в окремих випадках рекомендують процедури в стаціонарі.

Причини виникнення стоматиту

Фактори, що викликають початок розвитку стоматиту у дітей зазвичай такі:

  • бактеріологічна, вірусна чи грибкова інфекція, що стрімко розвивається та може викликати ускладення;
  • інфікування вірусом герпесу, що особливо агресивний унаслідок ослаблення імунітету;
  • алергени різного характеру;
  • дія агресивних лікарських засобів, наприклад антибіотиків;
  • травмування слизової оболонки внаслідок опіків гарячими напоями або хімічними засобами.

В основному запалення слизової оболонки рота утворюються через вірусні та бактеріальні інфекції. Одним із найскладніших і досить болючих є інфікування вірусами простого герпесу. Також до специфічних складних варіантів прояву стоматиту відноситься ураження грибами роду Candida, що спричиняє кандидоз (молочницю). У разі виникнення такого захворювання на слизовій можна помітити білі цятки та білястий наліт. Спричинити кандидоз можуть деякі лікарські препарати. Наприклад, антибіотики.

Засоби для лікування та профілактики стоматиту 

Щоб запобігти розвитку стоматиту у дітей, потрібен ряд профілактичних чинників. Порадьте малечі не користуватися чужими зубними щітками, не пити і не їсти з посуду іншу людину, дотримуватися правил гігієни ротової порожнини, не гризти та не облизувати сторонні предмети. Якщо все ж таки підозрюєте початок стоматиту, обов'язково запишіть малюка до педіатра. Несвоєчасне лікування цього захворювання може призвести до ускладнень.

А ось для лікування можна вибрати метод полоскання чи зняти симптоми за допомогою пастилок. Або скористатися перевіреними препаратами, як-от Лісобакт у вигляді спрею чи льодяників. Засіб має місцеву знеболювальну, протизапальну та антибактеріальну дію, що справляється не тільки із болем в горлі, але й із такими захворюваннями як стоматит. До речі, Лісобакт є безпечним для дітей, оскільки створений на основі натуральних компонентів та не містить цукру у складі.

Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією. 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.