Для автомобілів зі збільшеною масою та високим кліренсом необхідно ретельно добирати покришки. Це інші робочі параметри, а ще велике значення мають дороги. Звичайно такі авто купують для далеких подорожей, виїздів на природу та у відпустку. Тому резина повинна бути готовою до великих навантажень та несподіванок.

6461cfbc74bc0.webp

Особливості кросоверів та SUV

До SUV відносять автомобілі для активного відпочинку та експлуатації. Поняття досить розмите, без чітких вимог. В правилах прописані високі колеса та кузов універсал, проте в Америці до цього розділу відносять навіть пікапи с одною провідною віссю. Переважно так називають джипи-”паркетники”, тобто не призначені для справжнього бездоріжжя та раллі.

Тому для цієї категорії не використовують спеціальні покришки з високою прохідністю, лиш дещо покращені. При виборі головну увагу слід приділити діаметру та індексу навантаження, тоді якісні літні шини долго прослужать. Кросоверна резина не завжди відмічена відповідною позначкою в маркуванні, тому потрібно знати її відмінності та особливості:

  1. Більш міцний каркас з додатковими кордами.
  2. Боковини з більш жорсткої гуми. 
  3. Широкий протектор з посиленням.

Правильно підібрані за характеристиками покришки допоможуть якнайкраще реалізувати потенціал автомобіля, забезпечити надіне кермування та контроль у внештатних ситуаціях.

Для пошуку потрібних моделей за робочими параметрами можна скористатись шинним калькулятором в інтернет-магазині автотоварів. Достатньо ввести марку, модель і рік випуску авто або маркування з заводської шини, щоб дізнатись рекомендовані параметри та побачити підходящі товари.

6461cfbc452b0.webp

Кращі моделі покришок для кросоверів

Для надійності можна розглянути декілька перевірених часом і водіями моделей шин. Їх розробили відомі автомобільні бренди, тому в гармонії характеристик та якості матеріалів не доводиться сумніватись. В список потрапили:

  • Pirelli Scorpion Verde;
  • Hankook Dynapro HP2 RA33 XL;
  • Laufenn X-Fit HT LD01;
  • Tigar Summer SUV;
  • Nexen-Roadstone Blue HD Plus.

Варто ретельно обдумати тип та глибину протектора. Комбінація елементів відповідає за поведінку машини в різних умовах. Для поїздок по бездоріжжі навіть у літніх шин роблять глибокі розрізи з трьома чіткими поздовжніми ребрами, додають дрібні ламелі та агресивну форму. Для міських умов та швидкісних трасс краще підібрати більш звичний формат з не глибоким протектором і без ламелей.