Перед кожним рано чи пізно постає питання: як почати готувати? Хтось замислюється над цим, коли вирішує жити окремо від батьків, хтось - коли фінанси не дозволяють щодня ходити в кафе, а комусь уже у шкільному віці цікаво самому приготувати обід. Головне - зрозуміти, що в цьому немає нічого складного та надприродного.

Foodideas зібрав безліч рецептів та порад, завдяки яким кожен зможе приготувати смачну страву. На сайті ви знайдете рецепти як дуже простих, так і досить витончених страв. Готуючи, по цім рецептам ви зможете здивувати друзів своєю кулінарною майстерністю. Приводимо декілька порад від Foodideas для тих, хто хоче навчитися готувати.

Запам'ятайте час та принципи приготування популярних продуктів

Ще наші бабусі та мами виписували кулінарні секрети, або як приготувати новорічні салати з жіночих журналів, передавали з вуст у вуста та записували в блокноти та зошити. Що найважливіше?

- Щоб яловичина вийшла соковитою, її потрібно обсмажувати на сковороді без кришки, розклавши шматочки вільно.

- Куряче філе дійде до готовності лише за 15-25 хвилин у духовці.

- Картоплю обов'язково потрібно класти в суп раніше, ніж томатну пасту, інакше вона залишиться сирою.

- З бульйону потрібно встигнути зняти піну до закипання, а потім залишити під кришкою на вогні.

- Яєчню готують на слабкому вогні під кришкою.

Вивчіть 3-5 рецептів нескладних страв

У повсякденному житті більшості людей не потрібно вміти готувати безліч різних делікатесів - достатньо знати рецепти салатів та кількох страв, які можна чергувати протягом тижня. Це повинні бути прості рецепти, що не потребують рідкісних інгредієнтів та зайвих витрат часу. І, звичайно, вони повинні подобатися вам та вашим домочадцям.
У базовий список фірмових страв можна включити, наприклад, гуляш із яловичини на пиві, м'ясну запіканку з картоплею, запечену курку та будь-який рецепт італійської пасти. Якщо пізніше почнете отримувати задоволення від процесу приготування, зможете вдосконалювати навички.

Навчіться підбирати спеції до страв

Навіть просто запечене в духовці м'ясо можна зробити смачніше, якщо приправити його потрібними спеціями. Наприклад:

- до буженини добре підійде майоран чи паприка;

- яловичину можна натерти гірчицею;

- баранина поєднується з розмарином;

- а смак курки добре підкреслить суха аджика.

Недосвідчених кулінарів виручать готові суміші спецій на кшталт «Для курки» чи «Для риби», вони продаються у супермаркеті.
До речі, на упаковках таких спецій нерідко вказані прості рецепти, які зможуть відтворити навіть недосвідчені кулінари.