У будинку, де живуть справжні поціновувачі кави кавоварка стає одним з лідерів серед решти побутової кухонної техніки. До того ж кожен поважаючий себе заклад громадського харчування має професійну кавомашину, здатну практично моментально приготувати смачну, ароматну каву. Коректна експлуатація та своєчасне обслуговування кавового апарату дозволяють працювати йому протягом тривалого часу.  Але навіть найякісніший інколи техніці властиво ламатися.

При виході з ладу кавового обладнання краще звернутися до фахівців, які здійснять ремонт кавомашини в найкращому вигляді. Проте деякі несправності можна усунути власноруч. Все залежатиме від бренду, моделі та складності конструкції кавоварного апарату.

Ремонт кавомашини

Типові поломки кавомашин та способи їх усунення своїми руками

Не слід прив'язуватися до певної, конкретної моделі кавового агрегату, оскільки пристрої випущені різними виробниками мають свою особливу специфіку. Деяке обладнання готує каву виключно зі смажених зерен, в інші прилади слід заливати тільки фільтровану воду, а певна техніка виходить з ладу навіть через незначну кількість накипу і т.д. У всіх моделей ламання може виникати по різним причинам. Тому розглядатимемо типові несправності, які властиві всім маркам кавоварної техніки.

Недостатня подача вод з-під ріжка чи сопла

Вода з-під ріжка тече тонким струмком, видаючи при цьому незрозуміле шипіння чи свист? Можливо, що варильна сітка чи фільтр забиті накипом, позбутися яких можна шляхом проведення процедури декальцинації. Якщо ці елементи засмічені кавовими крихтами, то необхідно вручну зробити їх чистку. Виконувати маніпуляції потрібно акуратно та дбайливо, ні в якому випадку дряпаючи металеву поверхню. Можна скористатися спеціальним засобом розчинення жиру. Особливо ретельно треба очищати требки, оскільки найменше їх ушкодження призведе до подальшого забиття відходами кавопродуктів.

Апарат не варить каву та видає шум і тріск.

Першопричиною може стати відсутність надходження води із бака. Якщо вода поступає і нагрівається, пропустіть рідину через капучинатор, оскільки можливо в системі утворилася повітряна пробка. Якщо й після цього напій тече слабким струмком, слід пропустити через усі трубки, рекомендований виробником засіб для очищення від накипу. Навіть якщо в моделі передбачена попереджувальна функція очищення приладу від накипу, не чекайте її оповіщення - можливо стався збій датчиків.

Під кавоваркою з'являється калюжа

В основному така неприємність виникає після декількох років експлуатації кавового обладнання. Це стається через зношеність ущільнювальних кілець та розтріскування силіконових трубок й сальників. Але не варто ремонтувати пристрій навмання. Спочатку необхідно визначити місце витоку і тільки після цього лагодити пошкоджені елементи. Якщо аппарат неправильно екплуатувався чи транспортувався, то пошколитися могли навіть металеві елементи системи: переходники, патрубки і навіть бойлери. Тому пошкоджена деталь буде потребувати заміни новою. 

Запам'ятайте, що коли апарат почав підтікати – усувати таку несправність варто негайно! Інакше вологість, що утворюватиметься всередині конструкції, призведе до поломки електропроводки. Тому не виключене пробивання струмом на кожух агрегату.

Кавомашина не вмикається

Для усунення такої несправності насамперед варто переконатися в цілісності шнура живлення та самої електророзетки. Якщо з цим все гаразд, то можливо агрегат перегрівся і спрацював теплозахист, що знаходиться на бойлері. Деякі моделі кавоварок припиняють роботу при нещільно закритих дверцятах, за якими вмонтований блок заварювання.

Якщо в мережі виникали перепади напруги, то вони могли позначитися на роботі трансформатора і всієї системи в цілому. Тоді тестером потрібно перевірити електронні компоненти та замінити зіпсований елемент. Але якщо у вас немає навичок роботи з тестером та паяльником – краще звернутися до сервісного центру.

Не працює капучинатор

У випадку, якщо модель оснащена капучинатором, то ламання такого елемента позбавить користувачів можливості готувати кавові напої на молочній основі. Тому необхідно здійснювати регулярне очищення та промивання трубок панарелло та використовувати молоко високої якості. А в разі аварії - довірити  ремонт фахівцю.

На дисплеї вискакує код помилки

Трапляються випадки, коли при поломці одного елемента перестає функціонувати вся система. За такого збою:

  • здійсніть повне очищення обладнання;
  • видаліть усі відходи перероблювання кави;
  • ретельно промийте всі резервуари та контейнери;
  • зберіть весь апарат;
  • перезапустіть кавоварку.

Якщо кавоварка техніка запрацювала – проблему усунуто. Але у випадку коли на моніторі продовжує вискакувати помилка варто вдатися до послуг кваліфікованого експерта.

Ремонт кавової машини

Додаткові нюанси

Для проведення ремонтних робіт необхідно мати набір відповідних інструментів, до якого входять:

  1. Викрутки різних видів.
  2. Плоскогубці та круглогубці.
  3. Кусачки.
  4. Тестер для перевірки елекроелементів.
  5. Пензлики та щітки.
  6. Силіконове мастило.

У процесі ремонту можуть знадобитися запчастини та розхідники у вигляді трубочок із силікону, прокладок та ущільнювачі. Крім того під рукою необхідно мати інструкцію з експлуатації моделі кавоварки, що ремонтується. При необхідності її легко завантажити з Інтернету.

Ремонт кавомашини своїми руками

Зауважимо, що без певного досвіду ремонту і за відсутності вміння полагодити техніку, все що ви можете зробити - запустити програму глибокого очищення. Тому правильна експлуатація та регулярний догляд за кавомашиною стане запорукою її тривалої експлуатації.