Запах свіжоспечених булочок, ігриста цукрова пудра на стільниці і затишне тепло аерогрилі - це все про так звану «внутрішню кухню» досить молодої, але вже успішної української пекарні «Гарячі булочки». Можна сказати, що це місце, де талант і пристрасть Єгора Левченко, його головного пекаря і засновника бренду, перетворюються в непередаваний смак хліба та інших хлібобулочних виробів.

Сьогодні ми відправимося в захоплюючу подорож - в світ випічки і підприємництва, щоб дізнатися більше про те, як Єгор перетворив своє ремесло в процвітаючий бізнес. Він поділиться з нами своїм досвідом, секрети успіху і його невимовна любов до пекарської майстерності. Готовий? Тоді давайте почнемо наше інтерв'ю і дізнаємося, що ховається за цією ароматною, пишною і багатою історією успіху молодої франшизи.

 

Єгор Левченко: «Смачний хліб – це те, що не в тренді».

Журналістка Олена: Чому міні-пекарні такі популярні в Україні? Адже зараз намітився тренд на здоровий спосіб життя і правильне харчування?

Єгор Левченко: Питання популярності міні-пекарень в Україні та їх успіхів в епоху тренду на правильне харчування та здоровий спосіб життя дійсно досить цікаве. Кілька років тому я запитав себе про це, коли працював в мережі супермаркетів і сумнівався в перспективності відкриття власної справи.

Вже тоді я прийшла до висновку, що інтерес до свіжої і якісної випічці не згасає, а, навпаки, зростає, незважаючи на модні тенденції в харчуванні. У нас в Україні є особливі традиції щодо хліба, поляниця – це не просто борошняний продукт. А якщо це дійсно смачний продукт, то для нього завжди знайдеться місце на столі - повсякденному і святковому. У цьому сенсі хліб однозначно не в тренді.

егор левченко

Крім того, багато що залежить від якості. У нашій міні-пекарні «Гарячі булочки» ми дотримуємося високих стандартів випічки. Ми використовуємо натуральні інгредієнти, уникаємо штучних добавок і консервантів і намагаємося створювати випічку, яка насправді смачна. Це приваблює клієнтів, які цінують справжній смак.

З іншого боку, ми також враховуємо тенденції. Ми прагнемо адаптуватися до сучасних вимог і смаків споживачів. Наші клієнти дуже різноманітні, і ми розуміємо, що для багатьох з них важливо стежити за своїм здоров'ям і харчуватися за принципами здорового способу життя. Тому асортимент міні-пекарні «Гарячі булочки» пропонує досить широкий вибір дієтичних хлібобулочних виробів. У нас хліб з цільної пшениці, Булочки з додаванням круп, які багаті клітковиною і мікроелементами, займають відносно низькі позиції в так званих «швидких» вуглеводах.

Я вважаю, що ці позиції підходять тим, хто стежить за своєю вагою, займається спортом або просто хоче вести здоровий спосіб життя. Ми завжди готові піти назустріч потребам наших клієнтів, надаючи їм вибір, відповідний їх смаковим і дієтичним уподобанням. Таким чином, ми враховуємо сучасні тенденції.

І, нарешті, ще один аргумент на користь популярності пекарень. Під час коронавірусу відчувалася гостра нестача комфортних місць для взаємодії. Міні-пекарні створюють затишне і дружнє місце для зустрічі друзів і рідних. Це не просто місце, де можна придбати випічку, а й місце, де можна провести час в приємній обстановці, випити чашечку кави і насолодитися солодким частуванням.

 

Єгор Левченко: «Україна пішла шляхом інших європейських країн».

Журналістка Олена: Як Ви вважаєте, тренд на міні-пекарні є продовженням тенденції відкриття кав'ярень в Україні? Так, просто кави було недостатньо, люди хотіли більше десертів зі своїм американо і капучино. Чи можуть міні-пекарні давати ці десерти самі, плюс поставити кавоварку і / або найняти бариста?

Єгор Левченко: Ваш аналіз здається досить точним, і можна сказати, що тренд для міні-пекарень дійсно пов'язаний з еволюцією споживчих переваг в Україні. При цьому я вважаю, що українці не винаходять велосипед в цьому питанні, вони просто повторюють те, що вже давно існує в багатьох інших країнах Західної Європи.

Якщо дозволите, я буду розвивати цю ідею і постараюся перерахувати все покроково:

Розширюємо культуру кави: Кава стала невід'ємною частиною повсякденного життя для багатьох людей. Років 10-15 тому кав'ярень в Україні було мало, а в Європі та США ситуація була протилежною. У всякому разі, мережа Starbucks пару років тому відсвяткувала своє 50-річчя. З розвитком кавової культури українські споживачі стали більш витонченими. Сьогодні наші люди шукають більше, ніж просто напій з запахом кави, Подавайте їм арабіку, а ще краще - не голу каву, а з солодощами. Міні-пекарні розвивають культуру вживання кави далі: вони дають можливість віднести до напою, що бадьорить напою більш різноманітні і якісні десерти.

Міні-пекарні - це теж способи створити затишне і приємне місце для відвідування. Це може стати чудовою альтернативою звичайним кав'ярням. Клієнти шукають місця, де можна відпочити, провести час з друзями і насолодитися атмосферою, а не просто взяти каву на винос. Так, аромат кави прохолодний, але запах випічки ще більш універсальний. Сюди вже можна сходити з дітьми, і посидіти з друзями, які віддають перевагу чаю, а не каві.

Міні-пекарні зазвичай пропонують широкий асортимент десертів, випічки та інших солодких ласощів. Це приваблює клієнтів, які хочуть насолодитися чимось особливим і унікальним. Тут, знову ж таки, легко напрошуються асоціації із Західною Європою. У Франції - круасани, Бельгії - знамениті вафлі, Німеччині - кренделі, Італії - чіабатта, Англії - печиво, і, нарешті, в Новому Світі - млинці.

Цим шляхом Україна пішла слідом за Європою. І ми можемо запропонувати звідти все найкраще - якісну каву (такий взагалі можна винести за дужки), а також різноманітну - традиційну для нас випічку і практично все, що я перерахувала вище.

Також хотілося б сказати, що для багатьох українських міні-пекарень ставка на продаж кави була своєрідним острівцем безпеки. Умовно кажучи, якщо випічка піде погано, то вдале місце можна буде переобладнати в кав'ярню або продати бізнес (вже як кав'ярню). Але зараз ситуація змінюється. Ми бачимо, що хлібобулочні вироби «продають» себе навіть без кави, Але поки що ми не відмовляємося від додаткового джерела доходу, адже кава з вами – високорентабельний продукт. 

егор левченко

 

Єгор Левченко: «Якість, сервіс та інновації – основа успіху в нашому бізнесі».

Журналістка Олена: Що для вас найголовніше в роботі міні-пекарні?

Єгор Левченко: Для мене, як пекаря і бізнесмена, є кілька ключових аспектів в роботі міні-пекарні, які я вважаю основними:

  1. Якість продукції: Найважливішим аспектом для мене завжди була і залишається якість нашої випічки. Прагну забезпечити покупців продуктами, які б я їла сама, пригощала друзів, подавала до столу своєї сім'ї. Сюди входить використання натуральних компонентів, Майстерність у приготуванні їжі, висококласне обладнання та систематичний контроль якості.

  2. Задоволеність клієнтів: Задоволеність клієнтів є для мене ключовим пріоритетом. Ми завжди прислухаємося до відгуків наших клієнтів і намагаємося вдосконалювати наші продукти та сервіс відповідно до їхніх очікувань. Це важко, але я така людина. Я не можу просто робити добре, мені потрібно ще краще.
  3. Створення унікальної атмосфери: Затишна і гостинна атмосфера в міні-пекарні також дуже важлива. Хочеться, щоб клієнти відчували себе комфортно і могли насолоджуватися не тільки смачною їжею, а й приємною обстановкою.

  4. Управління бізнесом: Як бізнесмен, я приділяю увагу ефективному управлінню міні-пекарнею. Сюди входить планування, фінансовий контроль, управління персоналом, а також розробка маркетингової стратегії. Все це дозволяє нашому бізнесу рости і процвітати.

  5. Інновації: Я завжди відкритий до нових ідей та інновацій у світі випічки та підприємництва. Ми постійно шукаємо шляхи вдосконалення нашої продукції, а також розширення асортименту. Я був прихильником того, що у нас вже були позиції здорового способу життя на момент запуску, а також ми робили піцу, яка зустрічається не у всіх конкурентів.

Для мене також важлива пристрасть до ремесла, відданість якості та турботі про клієнтів. Ці принципи допомогли нам створити успішний бізнес. Вони продовжують надихати мене щодня на подальші звершення.

егор левченко

 

Єгор Левченко: «Навіщо чекати, якщо ми все одно прийшли до моделі франшизи».

Журналістка Олена: Чому ви не просто відкрили міні-пекарню, а запустили франшизу. Зазвичай цей буде довшим - окремі бренди приходять до нього через 5+ років?

Єгор Левченко: Відкриття франшизи «Гарячі булочки» було важливим стратегічним рішенням для нашого бізнесу. Чому так швидко? Постараюся виділити основні фактори:

  1. Унікальність концепції: З самого початку ми розробили унікальну концепцію нашої пекарні, яка, як я і мої партнери, виділяється на ринку. Ми прагнули створити не просто місце продажу хлібобулочних виробів, а затишний простір, де клієнтів чекає найкраща випічка та крута атмосфера. Наша концепція включає Він включає в себе не тільки високу якість продукції, але і затишний інтер'єр, привітний персонал і ретельно опрацьовані деталі. Ми були впевнені, що це хороша підмога для франчайзингу.

  2. Тестування та підтвердження концепції: Перш ніж визначитися з франшизою, ми провели дослідження ринку та іншу аналітичну роботу. Ми вивчали споживчий попит, робили моделювання для різних бізнес-моделей, дивилися на дії конкурентів. Це дозволило переконатися, що наша концепція має потенціал для зростання і залучення клієнтів. Іншими словами, Стало зрозуміло, що до такої моделі ми все одно повинні прийти, так чому б не запропонувати відразу франшизу?

  3. Сильний бренд і продукт: Ми приділили велику увагу створенню сильного бренду «Гарячі булочки». Навіть назва була підібрана сильна, погодьтеся. Мій досвід пекаря дозволив мені відразу пропонувати клієнтам якісну продукцію, яка здатна завоювати визнання і лояльність клієнтів. Це дозволило нам на етапі запуску мати досить впізнаваний бренд, який можна було успішно масштабувати.
  4. Консенсус з партнерами. Ведення бізнесу і розвиток мережі по франшизі підказали і я, і мій головний партнер-інвестор. Коли є така одностайність, було б дивно діяти по-іншому

  5. Мережевий ефект: Франшиза дозволяє нам швидше масштабуватися і бути присутніми в різних районах Києва та області. Це створює мережевий ефект, підвищуючи впізнаваність бренду і залучаючи більше клієнтів.

 

Вважаю, що наше рішення запустити франшизу було виправданим і ґрунтувалося на нашому досвіді, унікальності концепції та впевненості в сильному бренді «Гарячі булочки». Це дозволило нам прискорити зростання і розвиток нашого бізнесу, залучивши підприємців, які поділяють нашу пристрасть до гарної випічки і високої якості обслуговування.

 

Єгор Левченко: «Ми відкрилися під час війни, тому після перемоги будемо розвиватися ще краще»

Журналістка Олена: Питання не тільки в бізнесі, а й в ситуації в країні. Війна в Україні триває, адже ви допомагаєте досягти перемоги.  Які перспективи ви бачите перед бізнесом після перемоги?

Єгор Левченко: О, це делікатне, складне і в той же час просте питання. Наші можливості зараз суттєво обмежені, але оскільки ми запустилися під час повномасштабної війни і успішно працюємо, то після перемоги все буде ще краще.

Що стосується перспектив бізнесу після перемоги і встановлення миру, то стабільність і спокій важливі для розвитку будь-якого підприємницького проекту. У мирний час економіка зазвичай починає відновлюватися, а у підприємців з'являється більше можливостей для зростання і розвитку своєї справи. Як тільки ми переможемо, українська економіка почне активний розвиток. Це може створити нові можливості для бізнесу в багатьох секторах, У тому числі і сфера громадського харчування, в якій я працюю. Важливо буде оцінити тенденції ринку і споживчий попит, щоб адаптувати бізнес-стратегію і залишатися конкурентоспроможними.

Зараз я віддаю частину прибутку у вигляді пожертвувань - не менше 20% щомісяця. Це моя позиція. Крім того, у мене є штат людей, які отримують заробітну плату, вони працюють офіційно - ми платимо податки. Мені не подобається фраза про «економічний фронт», тому що реальний фронт один. Але в будь-якому випадку наш бізнес створює робочі місця, поповнює бюджет воюючої країни, А з прибутку ми будемо жертвувати гроші як волонтерам, так і безпосередньо бійцям, яких знаємо особисто.

Слава Україні!