Сьогодні в інтернеті можна знайти і придбати що завгодно: від голки до катера. Для чаєманів ми підготували матеріал, як купити якісний чай в інтернет-магазині, на що звертати увагу при виборі. А допомогли нам у цьому консультанти компанії New Tea.

662f7a33d3445.webp

В онлайн-шопінгу є вагомі переваги, тому він настільки популярний. Серед головних плюсів: зручність, економія часу, можливість порівняти і обрати серед безлічі варіантів найкращий за якістю та ціною. Все це справедливо стосовно й вибору чаю. Однак експерти рекомендують шукати улюблені сорти не абиде на просторах всесвітньої павутини, а обирати спеціалізований інтернет-магазин чаю.

Переваги чайного магазину

Клієнти, що регулярно користуються послугами чайного інтернет-магазину New Tea, назвали те, що їм подобається в такому шопінгу:

  • величезний вибір оригінальних сортів чаю з усього світу: Китаю, Індії, Шрі-Ланки (Цейлону), Кенії, Японії тощо;
  • кваліфікована допомога у виборі чаю;
  • можливість придбати ексклюзивний чай за кращою ціною, адже товар доставляється до магазину від виробника, без посередників;
  • економія сил та часу – замовити всі чаї можна, не виходячи з дому;
  • доставка по всій Україні поштовою або кур’єрською службою.

Як не загубитися в чайному океані

Перед тим, як зануритися в захопливу пригоду пошуку свого чаю, слід чітко уявляти, який саме вид чаю або сорт вас цікавить. Згідно китайській класифікації всі листові чаї поділяються на сім великих груп:

  1. Зелені чаї: мінімально ферментовані, листя окислюється до 7%.
  2. Білі чаї: також слабоферментовані, трішки більше за зелені сорти – на 7-10%.
  3. Жовті чаї: китайський ексклюзив, що виготовляється з тіпс – чайних бруньок. Тіпси піддають ферментації на 10-12%, завдяки чому вони зберігають золотавий колір.
  4. Улуни: напівферментовані чаї, що відрізняються ступенем окислення чайного листя. Світлі улуни ферментують до 50%, а темні – понад 50%.
  5. Червоні чаї: у нас цей  чай називають чорним. Листя піддають значному окисленню – від 60% до 80%. Це дуже популярний напій серед українців, тому червоні сорти пропонує кожен чайний магазин у Києві.
  6. Чорні чаї: найбільш ферментовані сорти, адже ступінь окислення досягає 100%. Це справжній чорний чай з дуже темним листям і кольором настою.
  7. Пуери: витримані чаї – предмет гордості китайців. Пуер називають постферментованим чаєм через те, що після виготовлення його відправляють «дозрівати».  Протягом щонайменше трьох років чайний млинець лежить і повільно ферментується на поличці. Найкращим за смаковими властивостями вважається пуер 10-річної витримки і старший.

Не тільки листовий чай

Окрім листового моночаю, попитом також користуються чайні купажі, зібрані з різних видів чаїв, наприклад, зелених і чорних сортів. Надзвичайно смачні та запашні чаї з додаванням шматочків фруктів, квітів та ягід. Трав’яні чаї, що насправді не є чаєм, адже не містять листя чайних кущів, але заварюються аналогічним способом, також гідні уваги і мають своїх поціновувачів.

Якщо чайний магазин пропонує зв’язаний чай, рекомендуємо придбати цей напій. «Фішка» такого чаю в тому, що, коли невиразну кульку заливаєш гарячою водою, то відбувається справжнє диво: листочки розпускаються і з них розпускається екзотична квітка.

662f7a7d33da9.webp

Покупка на відстані: рекомендації щодо вибору чаю

В інтернет-магазині ви не маєте можливості відчути аромат чаю, але можна вибрати якісний продукт за іншими критеріями:

  • зовнішній вигляд заварки: листя має бути одного розміру та рівномірного забарвлення (відтінок залежить від виду і сорту чаю);
  • нічого крім чаю: в упаковці не має бути ломаного листя, гілочок, пилу – тільки цільні листочки чи тіпси;
  • правильне упакування: листовий чай зберігається в герметичній непрозорій ємності чи упаковці. Пакування має захистити чай від вологи та світла. Слабоферментований чай (зелений та білий) має зберігатися в морозильній камері при температурі -180С;
  • інформація про чай: на упаковці оригінального чаю вказуються назва сорту, дата і місце збору урожаю, країна та компанія-виробник тощо.  Якщо в покупця виникають питання щодо обраного товару, магазин чаю має надати необхідну інформацію.
  • вартість чаю: якісний листовий чай не може коштувати так, як пакетований напій категорії мас-маркету. Ціна залежить від сорту чаю, категорії, виробника напою, року витримки (для пуерів) тощо.

Купувати чай онлайн варто, адже це зручно та вигідно. Тим більш, що ви вже знаєте, як правильно вибирати чай в інтернет-магазині.