Ведення бізнесу — це складний процес, який містить в собі багато різних етапів та елементів. Один з найважливіших інструментів є однозначно програмний розрахунковий реєстратор операцій (ПРРО). 

У 2020 році було офіційно затверджено нові зміни до законодавства України про торгівлю. З того моменту застосування програмного РРО стало обовʼязковим для процесу розрахункових операцій. Трохи пізніше, у 2022 році, нові правила також були впроваджені для платників єдиного податку другої-четвертої груп. 

Для чого потрібен програмний РРО і які переваги несе за собою імплементування цього рішення до бізнесу?

Що таке ПРРО?

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — це система для автоматизації процесу обліку та звітності. Головна ціль використання програмного РРО — це реєстрація  розрахункових операцій в електронному вигляді. Завдяки цьому інструменту бізнес має альтернативу традиційним касовим апаратам.

Як працює ПРРО?

Роботу програмного РРО можна описати кількома простими кроками:

 1. Клієнт робить покупку та підтверджує розрахункову операцію.
 2. Система автоматично відправляє чек на сервер податкової служби.
 3. ДПС надає чеку фіскальний номер та надсилає його назад.
 4. Фіскальний чек можна надіслати клієнту в електронному вигляді, або роздрукувати.

Переваги ПРРО для бізнесу

Серед головних переваг рішення ПРРО для бізнесу слід виділити наступні:

 • Зручність і простота використання;
 • Автоматизована звітність;
 • Економія на обслуговуванні обладнання;
 • Просте налаштування;
 • Можливість дистанційної роботи.

Програмний РРО для ФОП

На законодавчому рівні, використання РРО є обовʼязком для фізичних осіб-підприємців другої, третьої та четвертої груп. Українці, які займаються торгівлею та надають різні послуги можуть вільно користуватись ПРРО для того, щоб автоматизувати звітність.

Однією з головних переваг програмного РРО для ФОП є можливість починати робочі зміни набагато раніше і легше. Але ця зміна може тривати не більше 24 годин. Важливо також зазначити ще одне важливу особливість —  касир може працювати з онлайн-касою самостійно. У випадку якщо вам потрібно замінити персонал, то необхідно закрити зміну та відкрити нову. Цей процес може здатись затратним по часу, але все ж таки це дозволяє зручно керувати робочим часом та відстежувати результативність.

Для випадків, коли працівники забувають самостійно закрити зміну, існує така функція, як автоматичне закриття зміни в конкретний час. 

ПРРО від Tranzzo

Tranzzo — це міжнародна платіжна платформа, яка пропонує інноваційні рішення для бізнесів по всьому світу. Професійна команда підключає ПРРО та допомагає компаніям оптимізувати процеси. 

Як працює фіскалізація операція після налаштування від Tranzzo?

В цьому процесі можна відокремити декілька простих кроків:

 1. Покупець оплачує товар на сайті.
 2. Tranzzo передає дані про транзакцію на сервер ДПС.
 3. Система регулярно повідомляє ДПС про зміни та подає Z-звіти.

Таким чином продавці отримують новий інструмент для більшого функціонала, а покупці отримують можливість легко та швидко проводити оплату картами та отримувати фіскальні чеки в електронному вигляді.  

Висновок

Програмний реєстратор розрахункових операцій став інноваційною альтернативою класичним апаратним РРО. Завдяки цьому рішенню українці, які ведуть бізнес, мають можливість звільнитись від паперових звітів та оптимізувати процеси.