Сучасні моделі смартфонів обладнані надсучасними процесорами, які здатні обробляти десятки задач та навіть рівномірно розподіляти навантаження на операційну систему. Втім додатки стають все складнішими та вимагають все більше ресурсів, тому для старших моделей це може стати справжнім випробування.
Фонові програми та GPS
Однією з функцій, яка може непомітно уповільнювати роботу смартфона, є ігрові додатки або мобільні ігри. Особливо це стосується тих, хто залишає такі додатки відкритими у фоновому режимі. Наприклад, популярні ігрові автомати playson, завдяки своїй яскравій графіці та інтерактивним функціям, можуть споживати значні ресурси вашого пристрою.
Втім, однією з найвимогливіших до операційної системи функцій є фонове визначення геолокації. Багато додатків використовують GPS для визначення місцеперебування користувача, навіть коли вони неактивні. Передбачаючи це, деякі розробники пропонують обрати один з трьох варіантів визначення місця положення:
- Завжди;
- Лише під час використання;
- Ніколи.
Перш за все, це стосується навігаторів, карт та меншою мірою погоди або сервісів доставки.
Набридливі сповіщення та голосові помічники
Практично кожен мобільний додаток обовʼязкове захоче надсилати власні сповіщення, а зважаючи на безперервне зростання їх кількості у смартфоні, таких сповіщень можуть бути десятки. Контроль за ними у налаштування дозволить обмежити або повністю вимкнути непотрібні сповіщення, що значно розвантажить систему.
Це ж стосується і зайвих анімацій або так званих живих шпалер. Встановлення їх на застарілому смартфоні може наочно продемонструвати, як процесор просто не справляється з їх нормальним відтворенням та значно погіршує відгук на команди.
На швидкість роботи смартфона, а разом з тим і на рівень його заряду, можуть впливати різноманітні голосові помічники. Постійно активні Google Assistant або Siri прослуховують команди, споживаючи ресурси та до того ж шукають усі відповіді в інтернеті.