Дах - це те, на що при ремонті або будівництві будинку звертається особлива увага, адже вибір покрівельного матеріалу впливає не тільки на естетичний вигляд, він відповідає за те, наскільки функціональним та надійним буде ваше житло у різні пори року і погодні умови. 

Саме металочерепицю найчастіше обирають забудовники, адже цей матеріал і довговічний, і має привабливий вигляд, і у різноманітті варіантів виробників, кольорів, хвиль та товщин завжди можна обрати саме той що впишеться у бюджет. 

Тож, якою може бути ціна перекриття даху металочерепицею та від чого вона залежить, розберемо у цій статті. 

Загалом на вартість впливає не один фактор, а ціла низка, тому зупинимось на чотирьох основних і розповімо про кожен.

1. Одним з найперших, звичайно, є вартість металочерепиці.  

Проте, у замовника завжди є вибір, адже металочерепиця зазвичай має різні товщини (від 0,40 од 0,60 мм), різні типи полімерного покриття (поліестер, пурал, антикорозійні покриття), різний вміст цинку ( від  Zn80 до Zn275), виробника (Україна, НІмеччина, Польща, Італія тощо), тип хвилі та колірну гаму. Зважаючи на потреби, бюджет, строк експлуатації металочерепиці можна підібрати саме той варіант матеріалу, який підійде у кожному окремому випадку.

2. Комплектуючі матеріали. Насправді, вартість даху – це не лише про ціну металочерепиці. Для того, щоб перекрити дах, потрібен цілий перелік додаткових елементів, вартість яких цілком може складти 30-40% від ціни самої черепиці! Серед них:

  • добірні елементи;
  • підпокрівельні плівки;
  • утеплювач;
  • кріплення;
  • водостічна система;
  • снігозатримувачі.

3. Монтажні роботи. Ще однією важливою статтею витрат є саме роботи з перекриття даху металочерепицею. Якими б дорогими та якісними матеріалами ви не запаслись, дуже важливо зробити професійний монтаж. Загалом вартість цього процесу залежить від наступних параметрів:

    • складність даху: більш складна (багаторівнева) архітектура покрівлі буде дорожчою у монтажі, ніж, наприклад, простий двосхилий дах.
    • тип металочерепиці;
    • висота будівлі: роботи на високих будівлях потребують спеціального обладнання, риштувань та підвищених заходів безпеки, що впливає на ціну;
    • підготовчі роботи: демонтаж старої покрівлі, ремонт або встановлення нової кроквяної системи, монтаж обрешітки та контробрешітки;
    • кваліфікація бригади:професійні покрівельники з досвідом, що надають гарантію на свої послуги, коштують дорожче, але це інвестиція у довговічність та надійність вашого даху.

    5. Додаткові витрати. Дуже часто у загальну вартість будівельних робіт, в тому числі і у монтаж даху, забувають додати витрати, що пов’язані, наприклад, з логістикою, вивантаженням та підйомом матеріалів, незаплановані витрати, що можуть виникнути в процесі робіт, але які можуть впливати на кінцевий розрахунок і загальний бюджет робіт. 

      Орієнтовна вартість "під ключ": від чого відштовхуватися?

      Якщо говорити про середню ціну одного квадратного метра покрівлі з металочерепиці "під ключ" (з матеріалами та роботою, з утепленням та водостічною системою), то вона може коливатися приблизно від 900 гривень за квадратний метр. Більш точні розрахунки, наприклад, можна знайти тут

      Це дуже приблизна цифра, оскільки остаточний кошторис залежить від:

      • обраної товщини та покриття металочерепиці;
      • кількості та типу добірних елементів;
      • складності конструкції даху;
      • тарифів монтажної бригади;
      • регіону України.

      Як заощадити і при цьому не втратити якість?

      Насправді, є кілька моментів, на які варто звернути увагу і врахувати при виборі металочерепиці для перекриття даху будинку.

      1. Замовте варіанти розрахунків у кількох виробників. Так ви порівняєте, якою насправді є середня вартість і матеріалів, і комплектуючих, і монтажних робіт, а в результаті - зможете уникнути зайвих витрат. Одним з таких виробників є компанія Будмат, ознайомитись з асортиментом металочерепиці та варіантами цін можна на їхньому сайті: https://bud-materialy.com.ua/metalocherepytsia/

      2. Оптимальна товщина металочерепиці. Для житлового будинку 0,45-0,5 мм є справді "золотою серединою".

      3. Комплексне замовлення. Майже завжди, при замовленні у компаній, які продають матеріали, ви можете одразу замовити і послуги доставки, і послуги монтажу за привабливими цінами.