• Головна
  • Статус природно-заповідної території хочуть надати парку Шевченка у Тернополі
11:30, 22 жовтня 2015 р.

Статус природно-заповідної території хочуть надати парку Шевченка у Тернополі

Як-не-як, а там 60% дерев і кущів – унікальні для Тернополя, пояснює заступник начальника міського управління ЖКГ з питань благоустрою та екології Олег Соколовський.

– У парку є біля 40 видів дерев і кущів, які в Тернополі не зустрічаються, – каже пан Соколовський. – Це і висаджені раніше павловнії, і тюльпанові дерева, і платани... Тепер на схилах, біля фонтану “Сльози Гронського”, висаджуємо ялівець. Ми довго думали, що саме там висадити, адже старі дерева і кущі у цьому місці вже досягли вікової межі і ми їх прибрали.

Оскільки ґрунти там підсушені, а вітри – сильні, то підібрати нові рослини для схилу у парку було складно, продовжує посадовець.

– Зупинилися на виді ялівцю скельного Blue Arrow, а також ялівцю середнього Mint Julep, – каже пан Соколовський. – Вони не потребують особливого догляду і дуже витривалі.

А за підсумками оновлення парку Шевченка йому, як каже Олег Соколовський, збираються надати статус природно-заповідної території, пише 20хвилин

– Звернемося в обласну екологію, до облради, аби такий статус надали, – пояснює він. – Це дозволить краще берегти парк.

Водноча комунальники закликають тернополян не нищити насадження. Адже люди у нас часто скаржаться, що у різних частинах міста зрізають дерева, але водночас мовчать про те, що самі ж тернополяни нищать молоді насадження, як от павловнії на “Острівку закоханих” – їх пообламували майже одразу після того, як рослини висадили. Також у місті часто крадуть висаджені комунальниками дерева й кущі. Подейкують. Що так дехто собі прикрашає дачі.

Нагадаємо, як ми повідомляли 10 вересня 2015 року, відштовхуючись від власного розслідування, парк ім. Шевченка досі не має офіційного статусу парку. Офіційно це – земля “для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення” площею 16,3436 га.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #парк Шевченка #статус природно-заповідної території
Оголошення
live comments feed...