
10:09, 23 жовтня 2015 р.
Банк пуповидної крові «Гемафонд»: зберігаємо стовбурові клітини
Кожен з нас, вільно чи мимоволі, відчуває постійне занепокоєння з приводу свого здоров'я. Не хворіти і жити довго хочеться всім. Надію на це дають клітини, що отримали назву стовбурових, про які сьогодні начувся, мабуть, і старий, і молодий. Ці клітини є своєрідним будівельним матеріалом організму. Їх відкриття наприкінці минулого століття стало найбільшою за своєю значимістю подією.
Банк пуповинної крові «Гемафонд» вже тривалий час успішно веде свою біотехнологічну діяльність, яка, крім усього іншого, передбачає кріозберігання стовбурових клітин такої крові. Її витягують з пуповини, після чого виділяють необхідні клітини, яких тут досить багато. Процедура заморозки дозволяє зберігати клітини до тих пір, поки вони не знадобляться.
Сьогодні стовбурові клітини починають застосовуватися в самих різних сферах медицини, оскільки здатні брати участь у регенерації органів і тканин, перетворюючись на клітини фактично будь-якого типу і створюючи новий, здоровий орган, який не відторгається імунною системою. У них зацікавлені імунологи і трансплантологи, є факти успішного їх застосування з метою омолодження.
Біотехнологи вважають за необхідне вже сьогодні створювати банки стовбурових клітин – індивідуальні та донорські. На думку вчених, саме вони стануть основою для медицини майбутнього.
Стовбурові клітини здатні ділитися нескінченно, тому багато хто задається питанням: а чи не можуть вони спровокувати рак. Як вважають фахівці, таке може статися, якщо використовувати ембріональні клітини, здатні неконтрольовано ділитися, тому їх використання у ряді клінік заборонено.
Проте технології з кожним роком удосконалюються. Стовбурові клітини, відібрані при народженні людини, допоможуть йому, вже дорослому, не тільки відновити втрачене здоров'я, але і замінити хворий орган. При цьому ні він, ні його лікуючий лікар не будуть стурбовані проблемою біосумісності. Компанія «Гемафонд» проведе доставку контейнера у ваш пологовий будинок та візьме на себе вивчення пуповидної крові, перед її заморожуванням.
Вчені з'ясували, що й доросла людина може стати джерелом стовбурових клітин, які можуть бути використані для тих же цілей. Правда, їх потенціал менше, ніж у клітин ембріональних, та й кількість з віком зменшується.
Перша операція з використанням стволових клітин була проведена в Європі ще в 1988 році. Та дитина, у якого діагностували анемію Фанконі, - вже доросла людина і на здоров'я не скаржиться.
У Німеччині широко застосовують лікування з використанням клітин самого хворого, проводять натуральне омолодження, використовуючи кістковий мозок і жирові стовбурові клітини. А в профілактичних цілях німецькі медики консервують клітини, отримані як з крові, так і жирових тканин, кісткового мозку.
У Росії в кількох медичних центрах і науково-дослідних інститутах існують бази даних на донорів, які погодилися на здачу клітин, здобутих з кісткового мозку або крові. При необхідності ця процедура буде проведена оперативно.
Більше півсотні таких регістрів є і за кордоном.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Де відпочити в Одесі: топ місць для туристів цього літа?
Партнерський спецпроєкт
10:41
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі