• Головна
  • Тернополян закликають помолитись за долю дітей-сиріт
16:00, 6 листопада 2015 р.

Тернополян закликають помолитись за долю дітей-сиріт

В Україні сім’ї потребує близько 27 тисяч сиріт, більшість з них – діти старшого віку та діти з особливими потребами.

Близько 40 тисяч дітей виховуються в інтернатах, не маючи офіційного статусу, залишившись сиротами при живих батьках. Ще сотні тисяч дітей потерпають від жорстокого поводження та насилля. Аби бодай на одну годину, день чи місяць, а найкраще – на все життя змінити долю цих дітей, українська Греко-Католицька церква закликає тернополян та мешканців області 8 листопада спільно помолитись за долю сиріт, передає TV4

Отець Іван Гавліч з дружиною крім своїх трьох синів, виховує ще п’ятеро прийомних дітей. У селі Жовтневе священик відкрив єдиний в Тернопільському районі дитячий будинок сімейного типу. Прийомних дітей сім’я виховує п’ять років, вже є один випускник.

– Для того, щоб відважитися взяти в свою сім’ю прийомну дитину, має бути Божа ласка. Бо ми коли починали в цьому напрямку свій шлях, це було певне Боже провидіння, – розповідає священик, який відкрив будинок сімейного типу отець Іван Гавліч.

Діти це Божий дар, переконаний отець Іван, і до кожного треба мати свій підхід.

– Перед тим, як зважитися взяти в свою родину прийомну дитину, треба бути готовим до різних несподіванок, навіть найгірших. Ми, насамперед, взяли тому, що ми практикуємо християнське життя. Якщо Христос вимагає від нас якогось важливого кроку в своєму житті, ми повинні на це відгукнутися, – каже отець Іван.

У неділю, 8 листопада, з благословення Високопреосвященного Митрополита та Архієпископа Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка у кожній греко-католицькій церкві впродовж і після літургій молитимуться за сиріт. А молодіжні організації та спільноти Тернополя побувають в сиротинцях та дитячих будинках. До молитви запрошують усіх тернополян. Після літургій заохочують згадати про обділених батьківською любов’ю та опікою і відвідати дітей-сиріт. Молитимуться за сиріт і на парафіях отця Івана. Він переконаний найбільшим подарунком для таких дітей є сім’я.

– Для дитини найбільшим подарунком є сім’я. Якщо дитина має маму і тата – це є найбільше щастя. Бо вона знає, що про неї хтось турбується і вона є захищена. Ніякі матеріальні подарунки не можуть замінити її радості жити в сім’ї, в повноцінній сім’ї, – каже отець Іван.

Бути небайдужими до дітей-сиріт закликає духовенство, і не тільки, 8 листопада, а й щодня долучити до своїх молитов ще одну молитву за дітей позбавлених батьківської опіки. Більше про День молитви за сиріт дивіться в програмі “Духовні роздуми” в неділю, 8 листопада, об 11.40.

#Тернополяни #помолитись за долю дітей-сиріт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...