• Головна
  • Поради щодо заощаджень від тернопільських банкірів
10:00, 23 грудня 2011 р.

Поради щодо заощаджень від тернопільських банкірів

Не тримати заощадження в одній валюті і не ризикувати із заощадженнями в золоті радять тернополянам місцеві банкіри, які сьогодні обговорювали стан економіки та банківської системи.

«У мене внутрішнє відчуття, що золото – це булька, яка скоре може луснути. Ціна на золото уже доходить піку і зараз вкладати у нього – надто ризиковано», – каже начальник регіонального управління «Укрсиббанку» Ігор Симчишин.

Гривня ж, на його переконання, в межах 6 місяців буде стабільною.

«Далі є очікування щодо її знецінення: залежно від ціни на енергоносії, зовнішнього торгівельного балансу. Адже у держави є зовнішні борги, їх необхідно гасити, а надіятися на великих інвесторів підстав особливих немає», – каже Ігор Симчишин.

Істотність «просадки» гривні, за його словами, залежатиме від зовнішньо-економічної ситуації та можливостей Нацбанку для врегулювання ситуації.

«Наразі я б радив тримати 50% заощаджень у гривні, а решту – в євро та доларах», – радить банкір.

Заступник начальника відділу роздрібних продаж АЗ «ОТП банк» Олександр Івахов додав, що валютні заощадження варто тримати у тій валюті, в якій згодом буде здійснена покупка, щоб в майбутньому не втрачати на спреді обмінних курсів.

«З-поміж валют я б таки радив долар, який більш стабільний. Хоча є тенденція, що його курс зростатиме. Натомість вкладати в євро ризиковано через те, що його курс постійно «стрибає», – каже Олександр Івахов.

Начальник обласного управління ПАТ «Укргазбанк» Віктора Паньків у свою чергу порадив жителям міста також бути більш психічно стійкими. Мовляв, на паніках, які часом спричинються різноманітними інформаціями, заробляють ті, хто цю паніку роздуває, тоді як рядові громадяни отримають збитки через бездумне скуповування валюти чи інших необдуманих фінансових дій.

«Але тримати заощадження у золоті мені б самому було б зараз страшно. Хоча є люди, які диверсифікують свої ризики і частину заощаджень таки переводять в золото або нерухомість. Але головне – не тримати усі заощадження в одній валюті», – наголосив Віктор Паньків.

«Просадки» гривні наступного року він теж не виключає.

«У Польщі та Росії національна валюта уже девальвувала. У нас ці процеси стримує Нацбанк, оскільки населення й так на грані бідності. І знецінення національної валюти призведе до дуже небажаних і навіть непередбачуваних наслідків», – каже банкір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...