• Головна
  • У Тернополі люди скаржаться, що міськрада зазіхнула на їхню приватну територію
13:45, 16 листопада 2015 р.

У Тернополі люди скаржаться, що міськрада зазіхнула на їхню приватну територію

Тернополяни скаржаться, що міськрада зазіхнула на їхню приватну територію, відрізавши шматок. Через цю ділянку комунальники прокладають дорогу до сусіднього будинку. У міськраді дивуються зі звинувачень та наголошують, що це нісенітниці

Як аргумент на свою користь мешканці вулиці Веселої, 54 показують державний акт на право власності на земельну ділянку. У міськраді  натомість кажуть: ідіть у земельний відділ, перевіряйте інформацію, бо ніхто нічого не забирав. 

– ОСББ «Комфорт» на Веселій, 5 створене ще у 2005 році, – каже його голова Людмила Журкіна. – Тоді ж ми отримали акт на право власності. Це інші ОСББ тільки почали отримувати землю, а ми це зробили ще тоді. Тож чудово знаємо, де наша земля. Так от, перед виборами міськрада почала робити дорогу на Галицьку, 34. І це при тому, що в них є два заїзди. Ну, очевидно, ще захотіли заїжджати з нашого боку, тож почали розширятись. Мало того, що на цілий бордюр всунулись на нашу територію, то ще й кут відрізали.

Мешканці Веселої, побачивши робітників, поцікавились, чому ті лізуть на їхню територію. Працівники відповіли, що роблять все згідно з проектом. Мовляв, у випадку виникнення зауважень слід звертатись в управління ЖКГ.

– Моя заступниця Ірина Бріль звернулась в управління ЖКГ, – додає пані Людмила. – Її просто відфутболили. Ніхто нічого не хоче з’ясовувати. Тож вона написала заяву в міліцію. Чи будуть цим займатись і чи буде результат – невідомо. 

Роблять круглі очі
Як розповідає 20хвилин Ірина Бріль, її візит в управління ЖКГ користі не дав. Адже там навіть слухати аргументи мешканців не збираються. Кажуть, є проект на роботи - і крапка.
– Прийшла до Ганни Муци у відділ з експлуатації та ремонту житлового фонду. Звідти відправили у відділ технагляду, – каже вона. – У відділі технагляду передзвонили до Ганни Муци і кажуть: «Чого до нас направляєте, ви ж замовник проекту?». Ось і все.

Тож, крім висловлення подиву та заперечень захоплення території, в управлінні нічим не допомогли.

– Дороги для автомобілів біля нашого будинку до Галицької, 34 не було. Була лишень пішохідна доріжка. Один із мешканців її навіть заасфальтував. Але тоді не було кому з’ясовувати, що там і до чого. Тепер же вони розширили ту дорогу, поставили бордюри і збираються асфальтувати. Захотіли ще й машинами біля нас заїжджати. Роблять собі дорогу, причому навіть не поцікавились нашою думкою.
Також мешканці обурюються, що після ремонту на Галицькій, 34 вони нюхатимуть сусідське сміття. Адже майданчик для сміттєвих баків із першого будинку зробили поруч із другим. Ця територія — біля приміщення підстанції.

– Це ж треба пересунути своє сміття під наш будинок, – обурюються мешканці Веселої. – Ще й насміхаються, мовляв, а що ви нам зробите? Напевно, живе у тому будинку хтось із міськради, то їм і ремонт роблять, і дорогу.


Мешканці говорять дурниці
Чи справді є проблема через земельну ділянку на Веселій, 54, ми запитали у згадуваних посадовців. Ті переконують, що ні на чию земельну ділянку не зазіхали, а дорога біля їхнього будинку до Галицької, 34 завжди була.


– Мешканці приходять в управління ЖКГ і кажуть, що мають право власності на дорогу, – розповідає начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. – А хто може мати право власності на дорогу? Я їм казав: «Покажіть це право власності».
Також пан Вітик  радить поїхати на місце і подивитись, що вони там поганого роблять. Мовляв, роблять добру справу – двір для мешканців будинку на Галицькій, 34.

– Всім людям робимо добре, а одна людина не згідна, бо вона має право власності, – каже він. – Одна паршива вівця, бо інакше не назвеш, заявляє, що має право власності на дорогу. Це абсурд. Звертайтесь із питаннями до Ганни Муци. Вона - замовник проекту.

Майже аналогічну відповідь отримали ми і від заступниці начальника управління-начальниці відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Ганни Муци.

– Замовник проекту – управління ЖКГ, проект замовляли на діючу дорогу, – каже вона. – Не думаю, що в будь-якого будинку є право власності на дорогу. Там була асфальтована дорога. І ми в тих же межах, абсолютно не розширюючи її, асфальтуємо. По боках, як були паркани, так і залишились. Є проект, який пройшов державну експертизу. А люди стверджують, що мають право власності... Вони показали вам документи? Там виведено в натурі? А я завтра буду стверджувати, що маю право власності на Театральний майдан. І що?


Що ж робити мешканцям у такій ситуації, ми поцікавились у голови ГС «Рада ОСББ Тернополя» – Сергія Лупака. Той каже, що вести мову про те, забрали у мешканців землю  чи ні, наразі не можна. Адже в ОСББ немає технічної документації.
– У технічній документації є уся інформація про межі із сусідами, відстань до дороги і таке інше, – каже він. – Тож людям насамперед слід віднайти її. І тільки після цього можна буде робити висновок.

Куди ж поділась документація, в ОСББ і гадки не мають. Кажуть, що на руках мають тільки ті документи, що їм віддали у земельному відділі міськради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #приватна територія #міськрада
Останні новини
Оголошення
live comments feed...