• Головна
  • Польщу заполонили любителі шопінгу з Західної України
18:30, 23 грудня 2011 р.

Польщу заполонили любителі шопінгу з Західної України

У передсвяткові дні прикордонні переходи між Україною та Польщею «тріщать по швах» від напливу шопінг-туристів. Останні дні перед католицьким Різдвом - хороша можливість для українців, що живуть у прикордонних районах, дешево закупити в Польщі.

На руку і традиційні сезонні розпродажі-акції, і падіння євро, яке в свою чергу обвалило польську валюту. Якщо влітку за один злотий давали 2,6 гривні, то тепер його можна купити за 2,3 грн.

Особливо багато народу - в Шегинях на Львівщині, де розташований єдиний піший перехід між двома країнами. Постійні «клієнти» пішого - жителі 50-кілометрової зони, яким для поїздки до Польщі не потрібна віза, у них є картки малого прикордонного руху (усього картки малого прикордонного руху отримали 60 тисяч українців).

Українці у Польщі продають горілку та цигарки маючи, наприклад, на одній пачці чотири гривні навару. Вигода в низьких цінах на продукти в Польщі. За словами торгуючих, за день (за три ходки) можна виручити до 100 злотих (230 грн), на які можна закупитися на цілий тиждень.

На «закупи» українці їдуть попутками або автобусами до Перемишля (5 км від кордону). На в´їзді в місто є два гіпермаркети. Багато продуктів (м´ясо, сир, кава) і одяг там можна купити вдвічі дешевше, ніж у нас. А ще там взимку скуповують будівельні матеріали. Так як це «не сезон» для ремонтів, польські гіпермаркети роблять шалені знижки - до 40%! Вигідно купувати в ці дні і одяг, особливо літній і осінній. На нього в Польщі теж величезні знижки. Дитячу футболку гарної якості можна купити всього за 15 гривень, а джемпер - за 50-60 грн.

Втім, і поляки зараз їдуть до нас. В Україні, виявляється, дешевше не тільки сигарети, а й овочі - картопля, морква і капуста. Крім того, поляки беруть у нас солодощі. Сусіди зізнаються, що шоколад, халва та цукерки у нас смачніше.

Комендант польської прикордонної служби Домінік Трач розповів, що їхати на «закупи», економлячи на різниці в цінах, - справа звична для європейців. «Я живу на чесько-німецько-польському кордоні і бачу, що до нас нині масово їдуть чехи. У них багато дорожче».

Як ми вже повідомляли, з 1 грудня поляки, крім «шенгенок» і робочих віз, почали видавати нові типи пропусків - так звані закупівельні. Візове ноу-хау стосується лише мешканців п´яти областей Західної України (Львівської, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецької), адже через близькість західного кордону багато хто часто мотається до Польщі за покупками.

Першу шопінг-візу видають на тиждень, другу - на півроку-рік (для цього треба буде показати іменний товарний чек, який підтверджує, що під час першого візиту людина щось купила).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Оголошення
live comments feed...