• Головна
  • За рік бензин в Україні подорожчав на 30%
13:00, 24 грудня 2011 р.

За рік бензин в Україні подорожчав на 30%

Ціни на бензин найшвидше росли на початку року, - реформує ТСН. - Найпопулярніша марка бензину А-95 у поточному році подорожчала на 31,3% (2,45 грн за літр), а дизпаливо — на 35,5% (2,54 грн за літр).

Основною причиною подорожчання було зростання світових цін на нафту. Так, якщо середньорічна ціна нафти марки Brent цього року становила 113 дол./бар., то минулого — 79 дол./бар. Зростання нафтових котирувань на 43% додало цінам в Україні близько 1,80 грн./л. Другим фактором стало збільшення податків.

Основний удар прийшовся по бензину: з 1 січня 2011 року акцизний збір на нього збільшили майже на 40% — із 132 до 182 євро/т. Це додало цінам ще 50 коп./л. Найшвидше ціни росли у першому кварталі 2011-го, наприкінці якого ціни на нафту під впливом подій у Лівії досягли посткризового максимуму — 125 дол./бар.

У комбінації з новими ставками податків у квітні поточного року цілком реально замаячіла перспектива зростання цін на бензин А-95 до 11 грн./л. Тоді, щоб хоч якось стримати стрибок цін, Міненерго ініціювало тимчасове зниження акцизного збору до рівня 2010 року й тим самим зупинило ріст на рівні 10,50 грн./л.

Варто зазначити, якщо Кабмін підтримає ініціативу Міненерго про підвищення мит на імпортні нафтопродукти, то бензин і солярка подорожчають у наступному році на 1,3 та 0,8 грн за літр відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Оголошення
live comments feed...