У Тернополі уже з’явилося обладнання для мультимедійних лабораторій

Обладнання для мультимедійних лабораторій уже з’явилося у Тернополі і функціонує завдяки проекту «Інвестиції в культуру. Системні заходи з культурної освіти». У сучасних медіалабах навчають усіх охочих, які пройшли попередню реєстрацію.

Реалізовують проект через створення у двох будинках культури («Березіль» та Український дім «Перемога») медіалабів – мультимедійних лабораторій.

Втілюватися у життя він розпочав у травні 2013 року й триватиме до кінця грудня 2015 року. Його вартість майже 900 тисяч євро. 90% коштів – гранд Євросоюзу, а 10% – внески 4 міст. Участь у ньому беруть 9 будинків культури, з яких 3 у Любліні, а 6 – в українських містах. Більшість виділених грошей витрачають на закупівлю необхідного обладнання для Польщі та України: комп’ютерної техніки, світлового і звукового обладнання, сучасних музичних інструментів, пише Тернопіль.

Для тернополян 23-24 листопада о 19:00 тривають майстер-класи з основ віджеїнгу (VJ) у галереї «Бункермуз», бульвар Шевченка, 1.

 • Дводенний майстер кляс. Що таке віджеїнг та для чого він потрібен. Відео-арт з підручних матеріялів. Створення відеолупів за допомогою gif-анімації. Slow motion своїми руками. Підвищення ефектности віджеїнгу за допомогою просторових рішень. Мепінг.
  Вікова група – від 18 років, 4-10 учасників.
  Ведучі – Андрій Меренко (ZSUF) та Валерій Холодило (Kontrast, Pincet, Тернопіль).

Протягом 28-29 листопада о 15:00 год. відбудеться майстер-клас «Основи електротехніки» –
коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)

 • Дводенний майстер кляс. Що таке напруга та струм та інші електричні величини. Види електричних струмів та способи перетворення одного струму на інший. Основні елементи електронних кіл. Принцип дії електронних пристроїв: підсилювачі, генератори, фільтри. Принцип радіозв`язку. Як влаштований радіоприймач та радіопередавач.
  Протягом першого дня ви зможете власноруч спаяти аудіопідсилювач. На другий день – виготовити радіопередавач, та почути свій голос з радіо.
  Вікова група – від 16 років, 12 учасників.
  Ведучі: Василь Рибак, Олег Доканов-Добровольський (Betalab, Львів)

28-29 листопада о 16:00 год. відбудеться воркшоп з інтерактивної візуалізації у галереї «Бункермуз», бульвар Шевченка, 1.

 • Дводенний майстер кляс. Воркшоп присвячено знайомству з інтерфейсом програми vvvv та вступу до парадигми візуального нодового програмування. Основний акцент буде зроблено на простих та доступних методах створення генеративної та інтерактивної анімації. Після засвоєння базових принципів створення ріал-тайм комп’ютерної графіки будуть показані шляхи творчого застосування здобутих знань: аудіореактивна візуалізація/віджеїнг, мепінг у приміщенні, інтерактивна інсталяція, створення принтів тощо.
  Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
  Ведучий – Андрій Макаревич (Dzyga Media Lab, Київ)

30 листопада – 1 грудня о 16:00 год. тернополян чекає майстер-клас «Робот – це цікаво» у ПК «Березіль», вул. Миру, 6 (другий поверх)

 • Дводенний майстер кляс. В ході заняття ми знайомимося зі сучасними досягненнями роботехніки світу. Вносимо ясність – що є роботом, а що роботизованою системою. Створюємо свою роботизовану систему – Bristlebot чи віброхід. Знайомимося з різними способами дистанційного керування (Інфрачервоний, bluetooth). Спробуємо, яке воно керування за допомогою гіроскопічних систем. Смартфон в якості пульта – чом ні? Історія роботехніки/ Фантастика і реальність / Демонстрація досягнень сучасної роботехніки / Побудова простих віброходів / Демонстрація дистанційного керування цифровим на аналоговими способами / Керування роботом зі смартфона / Гіроскопне керування.
  Вікова група – від 13-18 років, 12 учасників.
  Ведучі – Єгор Іштван, Макс Лосєв (KHackerSpace, Харків)

30 листопада – 1 грудня о 16:00 год. усіх охочих навчатимуть основам 3D друку – коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)

 • Дводенний майстер кляс присвячений технологіям, що потроху перевертають світ догори ногами, а саме адитивним технологіям, або іншими словами 3D друку. За 5 годин люди зможуть зрозуміти можливости цифрового виробництва та самостійно навчитися використовувати 3D принтер для контрабанди своїх ідей зі світу цифрового до світу матеріального. Історія адитивних технологій / Приклади використання 3D друку у світі / Розуміння процесів 3D друку / Пошук та аналіз 3D моделей для друку / 3D Сканування зі свого смартфона / Основи 3D моделювання і створення власних моделей / Підготовка моделей до друку / Друк на 3D принтері / Обробка надрукованих моделей.
  Вікова група – від 14 років, 12 учасників.
  Ведучі – Дмитро Бірюков, Станислав Джеріхов (aDDDitive, Київ)

5-6 грудня о 14:00 год. тернополян чекає «Теорія та практика зйомок короткометражних малобюджетних фільмів» у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

 • Дводенний майстер кляс. Базові знання для створення власного фільму: – від ідеї до сценарію. (синопсис) – розкадровка сцен та діалоги – підготовка до зйомок. (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – зйомка (ракурс, стиль, тривалість) – акторська гра – постпродакшн. (монтаж, тонування, озвученя) – промоція фільму.
  Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
  Ведучий – Юрі Собі (Тернопіль)
  https://www.facebook.com/events/606247959514929/

5 грудня о 15:00 год. відбудеться майстер-клас з Виготовлення діджеріду (музичний духовий інструмент аборигенів Австралії) та його використання в музиці у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)

 • Учасниками майстерки виготовлять діджеріду (матеріали: бамбук, пластик). Виготовлення мундштуків для діджеріду (матеріали: віск, парафін). Демонстрація різних технік гри на діджеріду, принципи їх використання. Прийоми та засоби зняття звуку з духових інструментів, демо facebass (мікрофон, що спеціально спроектований для грі на діджеріду). Вплив матеріалу на звучання інструменту (спектрально-частотний аналіз, аналітика), діджеріду з евкаліптового дерева, діджерібон (didjeribone). Використання діджеріду в електронній музиці, live fx обробка акустичного звуку, принципи використання різноманітних ефекторів (audio signal processing) для створення оригінального звучання, створення патернів та семплів.
  Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
  Ведучий – Богдан Супрунюк (ZSUF, Тернопіль)

6 грудня о 15:00 год. відбудеться «Нойз в аналоговому та цифровому виконанні» у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх).

 • Аналогова та цифрова генерація звуку. Circiut Bending. Трансформація іграшкових музичних інструментів та застарілого музичного обладнання в авторські музичні прилади. Використання Arduino для музики.
  Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
  Ведучий – Володимир Сонічєв (ZSUF, Тернопіль)

12-13 грудня о 16:00 год. охочих чекає ще один майстер-клас «Шлях звуку від першоджерела до медіапрогравача: принципи видобування, накопичення, обробки звуку в теорії та практиці» у студії «Шпиталь рекордс», вул. Шпитальна, 17.

 • Електроакустичні прийоми звукозапису, знайомство та застосування сонології в польових умовах, сучасне програмне і технічне забезпечення. для запису в домашніх умовах, баланс та частотна палітра композиції, постпродукція запису, приклади комп’ютерного мастерингу. Створення та запис пісні учасниками майстерки.
  Вікова група – від 16 років, 8 учасників.
  Ведучий – Олександр Драчук (Omodada, Shpytal Records, Тернопіль)

Детальнішу інформацію про майстер-класи у Тернополі і як зареєструватися на них можна дізнатися тут:http://pincet.org.ua/medialab-ternopil/

Автором й розробником проекту «Інвестиції в культуру. Системні заходи з культурної освіти» є полька Евеліна Ґрабан – представник культури муніципалітету Любліна. У польському проекті беруть участь 3 українських міста: Тернопіль, Рівне та Івано-Франківськ.

«Коли ми починали думати про культурну співпрацю з містами, то на початку, ще 10-15 років назад, наші ансамблі, гуртки приїжджали в Україну. Ми обмінювалися досвідом. Прийшов нарешті час, коли можна просто робити проекти інфраструктурні та інвестиційні. Оскільки, Тернопіль – місто, де треба закуповувати апаратуру, інвестиційні матеріали, обладнання, ми вирішили обрати напрямок сучасних технологій тому, що як у вас так і в нас, молодь щоразу менше починає приходити у будинки культури. Ця програмка будинків культури не була пристосована до сучасних реалій. Ми вирішили написати проект такий, щоб молодь, діти, студенти змогли у будинках культури мати те, що вони бачать у себе в інтернеті, в комп’ютері, вдома. Щоб вони це робили не самостійно, не шукали в себе вдома можливостей як з культурою працювати за допомогою сучасних технологій, а просто прийшли у будинок культури і разом з іншими спеціалістами спробували щось робити. Так і вийшов цей проект. Тернопіль – перший наш партнер, ми з Тернополем ще нічого не робили», – поділилася Евеліна Ґрабан.

Тернопіль обладнання медіалабараторія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
126 тисяч гривень неоплачених аліментів за дев'ять років накопичилося у "боржника" з Тернопільщини. Таку інформацію подало Міністерство юстиції. Як повідомляють "Тернополяни", 84 тисячі гривень самих аліментів та 42 тисячі штрафу чоловіка таке змусили заплатити. В липні парламент посилив відповідальність для злісних неплатників аліментів. Якщо борг із аліментів становить більше року – виплата зросте на 20%, понад два роки – на 30%. А за заборгованість біль...
Суспільство
Сьогодні (19 вересня) закрили сезон купання на тернопілському пляжі "Циганка". Рятувальний пост до наступного купального сезону не працюватиме. Як повідомляє "20 хвилин", таке рішення було  прийняте під час засідання виконкому міської ради. Цього року пляж "Циганка" став офіційним, то ж на ньому облаштували рятувальний пост третьої категорії. Також обгородили буйками дозволені для купання місця, де глибина не перевищує 1,70 м. Рятувальники задоволені, що п...
Бізнес
У вересні кількість постійних користувачів мобільного банку Privat24 перевищила 6 мільйонів. Як повідомив член правління ПриватБанку Сергій Харітіч, щорічно кількість користувачів найпопулярнішого в країні мобільного банківського сервісу збільшується на мільйон – у 2016 році мобільним додатком користувалися 4 мільйони осіб. «Політ нормальний, набираємо швидкість», – зазначив Сергій Харітіч. Сьогодні більшість користувачів Privat24 – власники смартфонів на...
Пригоди
Сьогодні в день, в центрі  міста Чорткова месцевий житель, підприємець, який торгує велисипедами в будівлі колишнього кінотеатру «Мир» Михайло Вонсович напав з кулаками і побив журналіста районної газети «Голос народу», прес-секретаря ФСК «Кристал» Тараса Заяця. Про це повідомляє мер Чорткова Володимир Шматько. «Мовляв, за публічну позицію Тараса в соціальних мережах про місце встановлення першого громадського туалету в Чорткові, – написав мер. – Засуджую...
Кримінал
9 незаконних гральних закладів було виявлено у Тернополі правоохоронцями. У приміщеннях, де продавали лотерейні квитки, клієнтам надавали доступ до азарних ігор, використовуючи комп'ютерну техніку та мережу Інтернет. Прокуратурою Тернопільської області спільно із оперативними працівниками СБУ в Тернопільській області та слідчими поліції задокументовано та припинено незаконну діяльність. За результатами проведених на підставі ухвал слідчого судді обшуків, в...
Суспільство
Відомий шоумен та гуморист з Тернопільщини, засновник жартівливого шоу "Вар'яти", Сергій Притула активно займається волонтерською діяльністю та підтримує бійців на передовій. В очікуванні всім православним світом надання автокефалії Українській православній церкві він висловив кілька думок, навіяних його особистим досвідом і досвідом друзів, опублікувавши допис на своїй сторінці в мережі Фейсбук: "... Моя знайома, віком 50+, хотіла дати "за здоров’я" у хра...
Пригоди
Водій Ігор Кондратьєв в одній зі спільнот на Фейсбуці  застерігає колег бути обережними на дорозі «Тернопiль-Львів». Це стосується ділянки за с. Озерна: по дорозі насипали шар щебеню досить великої фракції. У лобове скло його автівки влетів один зі шматків цього покриття. «Пересувайтесь з мінімальною швидкістю, дуже великий шанс отримати в подарунок тріщину, як від зустрічної, так і від попутки», - пише чоловік. У коментарях під постом розгорнулась гостра...
Кримінал
18 вересня близько 15:27 від інспектора муніципальної поліції надійшло повідомлення про те, що біля закладу громадського харчування перебувають невідомі підозрілі особи у нетверезому стані. За словами заявника, чоловіки мають при собі речовину, схожу на марихуану. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Знайшли порушників на березі Тернопільського ставу. Біля них валялися в паперових згортках речовини рослинного походження та стояла металева банк...
Суспільство
За словами директора КП «Тернопільелектротранс» Андрія Мастюха, це пов'язано з тим, що до кінця року підприємству не вистачає 20 млн гривень, аби продовжити роботу. Відповідну пропозицію уже направили до міської ради. Про це повідомили у спільноті «Новини ТТБ, обласне радіо» «Ми змушені підняти тариф. Принаймні, тариф «виживання». Це питання утримання наших працівників, питання утримання підприємства і своєчасної оплати за енергоносії. Ціна 6,15 – 6,20 – ц...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!