
15:00, 24 листопада 2015 р.
У Тернополі уже з’явилося обладнання для мультимедійних лабораторій
Обладнання для мультимедійних лабораторій уже з’явилося у Тернополі і функціонує завдяки проекту «Інвестиції в культуру. Системні заходи з культурної освіти». У сучасних медіалабах навчають усіх охочих, які пройшли попередню реєстрацію.
Реалізовують проект через створення у двох будинках культури («Березіль» та Український дім «Перемога») медіалабів – мультимедійних лабораторій.
Втілюватися у життя він розпочав у травні 2013 року й триватиме до кінця грудня 2015 року. Його вартість майже 900 тисяч євро. 90% коштів – гранд Євросоюзу, а 10% – внески 4 міст. Участь у ньому беруть 9 будинків культури, з яких 3 у Любліні, а 6 – в українських містах. Більшість виділених грошей витрачають на закупівлю необхідного обладнання для Польщі та України: комп’ютерної техніки, світлового і звукового обладнання, сучасних музичних інструментів, пише Тернопіль.
Для тернополян 23-24 листопада о 19:00 тривають майстер-класи з основ віджеїнгу (VJ) у галереї «Бункермуз», бульвар Шевченка, 1.
- Дводенний майстер кляс. Що таке віджеїнг та для чого він потрібен. Відео-арт з підручних матеріялів. Створення відеолупів за допомогою gif-анімації. Slow motion своїми руками. Підвищення ефектности віджеїнгу за допомогою просторових рішень. Мепінг.
Вікова група – від 18 років, 4-10 учасників.
Ведучі – Андрій Меренко (ZSUF) та Валерій Холодило (Kontrast, Pincet, Тернопіль).
Протягом 28-29 листопада о 15:00 год. відбудеться майстер-клас «Основи електротехніки» –
коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)
- Дводенний майстер кляс. Що таке напруга та струм та інші електричні величини. Види електричних струмів та способи перетворення одного струму на інший. Основні елементи електронних кіл. Принцип дії електронних пристроїв: підсилювачі, генератори, фільтри. Принцип радіозв`язку. Як влаштований радіоприймач та радіопередавач.
Протягом першого дня ви зможете власноруч спаяти аудіопідсилювач. На другий день – виготовити радіопередавач, та почути свій голос з радіо.
Вікова група – від 16 років, 12 учасників.
Ведучі: Василь Рибак, Олег Доканов-Добровольський (Betalab, Львів)
28-29 листопада о 16:00 год. відбудеться воркшоп з інтерактивної візуалізації у галереї «Бункермуз», бульвар Шевченка, 1.
- Дводенний майстер кляс. Воркшоп присвячено знайомству з інтерфейсом програми vvvv та вступу до парадигми візуального нодового програмування. Основний акцент буде зроблено на простих та доступних методах створення генеративної та інтерактивної анімації. Після засвоєння базових принципів створення ріал-тайм комп’ютерної графіки будуть показані шляхи творчого застосування здобутих знань: аудіореактивна візуалізація/віджеїнг, мепінг у приміщенні, інтерактивна інсталяція, створення принтів тощо.
Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
Ведучий – Андрій Макаревич (Dzyga Media Lab, Київ)
30 листопада – 1 грудня о 16:00 год. тернополян чекає майстер-клас «Робот – це цікаво» у ПК «Березіль», вул. Миру, 6 (другий поверх)
- Дводенний майстер кляс. В ході заняття ми знайомимося зі сучасними досягненнями роботехніки світу. Вносимо ясність – що є роботом, а що роботизованою системою. Створюємо свою роботизовану систему – Bristlebot чи віброхід. Знайомимося з різними способами дистанційного керування (Інфрачервоний, bluetooth). Спробуємо, яке воно керування за допомогою гіроскопічних систем. Смартфон в якості пульта – чом ні? Історія роботехніки/ Фантастика і реальність / Демонстрація досягнень сучасної роботехніки / Побудова простих віброходів / Демонстрація дистанційного керування цифровим на аналоговими способами / Керування роботом зі смартфона / Гіроскопне керування.
Вікова група – від 13-18 років, 12 учасників.
Ведучі – Єгор Іштван, Макс Лосєв (KHackerSpace, Харків)
30 листопада – 1 грудня о 16:00 год. усіх охочих навчатимуть основам 3D друку – коворкінг Evolution, кардинала Йосипа Сліпого, 7 (Атріум)
- Дводенний майстер кляс присвячений технологіям, що потроху перевертають світ догори ногами, а саме адитивним технологіям, або іншими словами 3D друку. За 5 годин люди зможуть зрозуміти можливости цифрового виробництва та самостійно навчитися використовувати 3D принтер для контрабанди своїх ідей зі світу цифрового до світу матеріального. Історія адитивних технологій / Приклади використання 3D друку у світі / Розуміння процесів 3D друку / Пошук та аналіз 3D моделей для друку / 3D Сканування зі свого смартфона / Основи 3D моделювання і створення власних моделей / Підготовка моделей до друку / Друк на 3D принтері / Обробка надрукованих моделей.
Вікова група – від 14 років, 12 учасників.
Ведучі – Дмитро Бірюков, Станислав Джеріхов (aDDDitive, Київ)
5-6 грудня о 14:00 год. тернополян чекає «Теорія та практика зйомок короткометражних малобюджетних фільмів» у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)
- Дводенний майстер кляс. Базові знання для створення власного фільму: – від ідеї до сценарію. (синопсис) – розкадровка сцен та діалоги – підготовка до зйомок. (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – (підбір акторів, локації, техніки…) – планування та етапність – зйомка (ракурс, стиль, тривалість) – акторська гра – постпродакшн. (монтаж, тонування, озвученя) – промоція фільму.
Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
Ведучий – Юрі Собі (Тернопіль)
https://www.facebook.com/events/606247959514929/
5 грудня о 15:00 год. відбудеться майстер-клас з Виготовлення діджеріду (музичний духовий інструмент аборигенів Австралії) та його використання в музиці у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх)
- Учасниками майстерки виготовлять діджеріду (матеріали: бамбук, пластик). Виготовлення мундштуків для діджеріду (матеріали: віск, парафін). Демонстрація різних технік гри на діджеріду, принципи їх використання. Прийоми та засоби зняття звуку з духових інструментів, демо facebass (мікрофон, що спеціально спроектований для грі на діджеріду). Вплив матеріалу на звучання інструменту (спектрально-частотний аналіз, аналітика), діджеріду з евкаліптового дерева, діджерібон (didjeribone). Використання діджеріду в електронній музиці, live fx обробка акустичного звуку, принципи використання різноманітних ефекторів (audio signal processing) для створення оригінального звучання, створення патернів та семплів.
Вікова група – від 14 років, 10 учасників.
Ведучий – Богдан Супрунюк (ZSUF, Тернопіль)
6 грудня о 15:00 год. відбудеться «Нойз в аналоговому та цифровому виконанні» у ПК Березіль, вул. Миру, 6 (другий поверх).
- Аналогова та цифрова генерація звуку. Circiut Bending. Трансформація іграшкових музичних інструментів та застарілого музичного обладнання в авторські музичні прилади. Використання Arduino для музики.
Вікова група – від 16 років, 10 учасників.
Ведучий – Володимир Сонічєв (ZSUF, Тернопіль)
12-13 грудня о 16:00 год. охочих чекає ще один майстер-клас «Шлях звуку від першоджерела до медіапрогравача: принципи видобування, накопичення, обробки звуку в теорії та практиці» у студії «Шпиталь рекордс», вул. Шпитальна, 17.
- Електроакустичні прийоми звукозапису, знайомство та застосування сонології в польових умовах, сучасне програмне і технічне забезпечення. для запису в домашніх умовах, баланс та частотна палітра композиції, постпродукція запису, приклади комп’ютерного мастерингу. Створення та запис пісні учасниками майстерки.
Вікова група – від 16 років, 8 учасників.
Ведучий – Олександр Драчук (Omodada, Shpytal Records, Тернопіль)
Детальнішу інформацію про майстер-класи у Тернополі і як зареєструватися на них можна дізнатися тут:http://pincet.org.ua/medialab-ternopil/
Автором й розробником проекту «Інвестиції в культуру. Системні заходи з культурної освіти» є полька Евеліна Ґрабан – представник культури муніципалітету Любліна. У польському проекті беруть участь 3 українських міста: Тернопіль, Рівне та Івано-Франківськ.
«Коли ми починали думати про культурну співпрацю з містами, то на початку, ще 10-15 років назад, наші ансамблі, гуртки приїжджали в Україну. Ми обмінювалися досвідом. Прийшов нарешті час, коли можна просто робити проекти інфраструктурні та інвестиційні. Оскільки, Тернопіль – місто, де треба закуповувати апаратуру, інвестиційні матеріали, обладнання, ми вирішили обрати напрямок сучасних технологій тому, що як у вас так і в нас, молодь щоразу менше починає приходити у будинки культури. Ця програмка будинків культури не була пристосована до сучасних реалій. Ми вирішили написати проект такий, щоб молодь, діти, студенти змогли у будинках культури мати те, що вони бачать у себе в інтернеті, в комп’ютері, вдома. Щоб вони це робили не самостійно, не шукали в себе вдома можливостей як з культурою працювати за допомогою сучасних технологій, а просто прийшли у будинок культури і разом з іншими спеціалістами спробували щось робити. Так і вийшов цей проект. Тернопіль – перший наш партнер, ми з Тернополем ще нічого не робили», – поділилася Евеліна Ґрабан.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:04, Вчора
12:46, 4 травня
09:04, Вчора
19:55, 13 травня
15:48, 15 травня
live comments feed...
Коментарі