• Головна
  • Перша в Україні референс-лабораторія відкриється у Тернополі
16:00, 1 грудня 2015 р.

Перша в Україні референс-лабораторія відкриється у Тернополі

У Тернополі діятиме перша в Україні референс-лабораторія, що займатиметься діагностикою інфекцій, які передаються статевим шляхом.
 
Про це повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА, за підсумками міжрегіональної науково-практичної конференції з міжнародною участю “Менеджмент надання спеціалізованої медичної допомоги при інфекціях, які передаються статевим шляхом”.
 
Таку можливість реалізації даного проекту озвучив під час заходу ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського, професор Михайло Корда.
 
- Досі в нашій країні не налагоджено на належному рівні лабораторна служба, яка би точно діагностувала той чи інший штам мікроорганізмів, що викликають певні інфекції, не встановлено реферанс-лабораторію, яка діє уже в інших країнах – зазначив у вітальному слові Михайло Корда.
 
Цілковиту підтримку у реалізації даного питання висловили гості конференції – колеги зі Швеції: керівник Східноєвропейської спілки сексуального та репродуктивного здоров’я і прав Маріус Домейка та професор Магнус Унемо.
 
Вони зазначили у своїх виступах, що “готові допомогти створити у Тернополі першу в Україні референс-лабораторію, що займатиметься діагностикою інфекцій, які передаються статевим шляхом для того, аби вдосконалити системи контролю якості лабораторних досліджень не лише в області, а й в Україні”.
 
Солідарність з міжнародними науковцями щодо створення першої референс-лабораторії саме в Тернопільській області висловив і Заслужений лікар України, головний дерматовенеролог МОЗ України, Президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів Віктор Степаненко, який підкреслив що дерматовенерологічна служба Тернопільщини – на високому рівні завдяки зусиллям та підходам, таких дерматовенерологів як Олександр Хара”.
 
- Кадровий потенціал, налагодження зв’язків зі суміжними спеціальностями, курація найрізноплановіших питань в дерматовенерології уможливили як і старт створення референс-лабораторії у Тернополі, про організаційні моменти якого ми обговорюємо, так і забезпечення проведення конференції “Менеджмент надання спеціалізованої медичної допомоги при інфекціях, які передаються статевим шляхом” міжрегіонального масштабу з міжнародною участю.
 
Про те, що “спеціалізоване обладнання, яке необхідне для повноцінного функціонування обласної референс-лабораторії, а саме обладнання (ампліфікатор для ПЛР), що здійснює полімеразну ланцюгову реакцію PCR реальному часі вже є в наявності в ТДМУ” у своєму виступі повідомив Михайло Корда.
 
Залужений лікар України, професор, головний позаштатний спеціаліст-дерматовенеролог департаменту охорони здоров’я ТОДА, головний лікар КУТОР “Тернопільський обласний шкірно-венерологічний диспансер” Олександр Хара повідомив, що така лабораторія була б науково-допоміжним і науково-методичним підрозділом із діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом”.
 
Функціонування даної лабораторії, яка апріорі має відповідати найвищим вимогам безпеки - продовжив далі Олександр Хара - забезпечило б впровадження сучасних методів мікробіологічної діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом і надання організаційно-методичної допомоги профільним лабораторіям. Основною метою діяльності референс-лабораторії має стати розробка, апробація і впровадження в практику сучасних методів дослідження, індикації та ідентифікації штамів мікроорганізмів, що викликають інфекції, які передаються статевим шляхом. На сьогодні їх є 22.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #референс-лабораторія
Оголошення
live comments feed...