• Головна
  • У костелах Тернопільщини будуть відкриті Двері Милосердя
17:00, 3 грудня 2015 р.

У костелах Тернопільщини будуть відкриті Двері Милосердя

У Ювілейний Рік Милосердя, який у римо-католиків розпочнеться 8 грудня, у 5 костелах Тернопільщини будуть відкриті Двері Милосердя.

«Як відомо, аби могти отримати відпуст у надзвичайний Ювілей Милосердя, вірні повинні здійснити паломництво до Святих Дверей, відчинених у кожній катедрі та в святинях, визначених дієцезіальним єпископом, а також у чотирьох Папських базиліках у Римі», - розповіли Тернополянам у Львівській архидієцезії.

Святі Двері відчинять у храмах Божого Милосердя у Тернополі, Святого Станіслава у Кременці, Народження Святого Івана Хрестителя в Галушчинцях, Святої Трійці в Борщeві, Матері Божої Святого Розарія і Святого Станіслава в Чорткові.

13 березня 2015 року Папа Франциск проголосив Надзвичайний Святий Рік Милосердя. Понтифік тоді звернувся до всієї Церкви словами: «Я вирішив оголосити Надзвичайний Ювілей, в центрі якого буде Боже Милосердя. Я переконаний, що вся Церква, яка дуже потребує милосердя, адже всі ми грішники, зможе знайти в цьому Ювілеї радість, аби відкрити і вчинити плідним Боже милосердя, через яке ми покликані втішати кожну людину наших часів. Не забуваймо, що Бог усе прощає і що Бог завжди пробачає. Не втомлюймося просити пробачення».

І в цьому вимірі Понтифік прагне, щоб: «ювілейний відпуст був для кожного справжнім досвідом Божого милосердя, що до всіх виходить назустріч з обличчям Отця, який приймає і пробачає, цілковито забуваючи гріх».

Аби могти отримати відпуст, вірні повинні здійснити паломництво до Святих Дверей, відчинених у кожній катедрі та в святинях, визначених дієцезіальним єпископом, а також у чотирьох Папських базиліках у Римі.

Можливість отримання ювілейного відпусту мають також ті, хто не має змоги здійснити паломництво до Святих Дверей, стосується це насамперед хворих, самотніх, в’язнів, людей похилого віку. 

«Очевидно, сам перехід крізь Святі Двері не змиває наших гріхів, це повинно відбутися в Таїнстві покути і примирення. Тому у визначених храмах є необхідним особливе служіння в сповідальниці», - йдеться у пастирському листі римсько-католицьких єпископів України на адвент 2015 року.

Друга дорога — це звернення уваги на вчинки милосердя стосовно тіла та душі. У зв’язку з цим Папа пише: «Досвід милосердя стає видимим у свідченні конкретних знаків, так, як цього вчив нас сам Ісус. Щоразу, коли вірний сам зробить кілька з цих вчинків, він певно отримає ювілейний відпуст.

«Наш спільний ювілейний шлях милосердя розпочнеться відкриттям Святих Дверей в усіх катедрах і конкатедрах у неділю 13 грудня 2015 року. А у визначених єпископами святинях інавгурація року Милосердя і відкриття Святих Дверей відбудеться через тиждень, у неділю 20 грудня 2015 року. Підготуймося до цих подій, сповідаючись і пробачаючи завдані нам кривди, щоби з чистим серцем увійти в простір милосердя, в якому чекає на нас Добрий Милосердний Отець», - йдеться у пастирському листі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #костел #Двері Милосердя
Останні новини
Оголошення
live comments feed...