Новорічне западло від тернопільських таксистів

- На новий рік декілька таксофірм мінімальний проїзд збільшили до 30 гривень, – нарікає тернополянин Анатолій. А деяким тернополянам, які у новорічну ніч викликати таксі не через диспетчерів, а “ловили” їх на вулиці, довелося ще й платити за заміським тарифом – приблизно 4 грн за км.

- Знайомі казали, що їх взагалі за подвійною таксою везли. Кожного року так! – продовжує Анатолій. – На Різдво знов свою ціну “лупити” будуть.

Такі “святкові заробітки” таксофірм – незаконні. У міському управлінні транспорту розповіли, що при зміні тарифу, навіть на декілька копійок, підприємства щонайперше повинні повідомити громадськість. Окрім того, повинні обгрунтувати тариф та його зростання контролюючим організаціям.

- Якщо підприємство самовільно збільшує тариф, воно порушує чинне законоавство, – каже начальник міськуправління транспорту Ігро Мединський. – Таку практику перевізники з кожним роком застосовують все менше, але ще є корисливі підприємці. Тож, якщо тернополяни скаржитимуться, явище можна викорінити.

Управління транспорту в частині зміни тарифу впливу на таксофірми не має, зізнаються там. Та вони – одні з тих, кого повинні попереджати фірми за два тижні до зміни тарифу, пише “20 хвилин”. Жодна таксофірма цього не зробила, повідомили в мерії. Контролювати та штрафувати порушників можуть працівники управління з захисту прав споживачів та податківці. Саме туди радять повідомляти про факти підвищення тарифів в мерії.

ДОВІДКА. Поскаржитись на таксофірми, які самовільно змінюють на святкові дні суму мінімального проїзду чи тариф, можна за номерами: 52-32-16, 52-16-65 – Тернопільське обласне управління у справах захисту прав споживачів; 23-63-92, 43-46-01 – Державна податкова адміністрація; 52-15-14 – управління транспорту Тернопільської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі