• Головна
  • Тернополянам тепер доступне те, що мерія намагалася приховати
15:30, 11 грудня 2015 р.

Тернополянам тепер доступне те, що мерія намагалася приховати

Проекти земельних рішень, які виносяться на сесію міськради, і які, як правило, у мерії намагаються приховати, аби люди про них не дізналися, тепер будуть розміщені у відкритому доступі в Інтернеті.

Відтак активні тернополяни можуть завжди бути в курсі, чи не планують забудувати їхній двір і чи не постане у них під вікнами чергова будова. А якщо такі наміри справді виявлять, то з допомогою акцій протесту зможуть принаймні попередити прийняття відвідного рішення. 

Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» заначає, що оприлюднення проектів рішень, тобто питань, які розглядатимуть депутати міської ради на засіданні чергової сесії, згідно законодавства, міська влада повинна розміщувати на своєму сайті за декілька тижнів до самої сесії, щоб кожен мешканець міста міг вільно переглянути та дослідити їх.

Проте, Тернопільська міська рада, хоч і дотримується законодавства, але так «ховає» болючі для громади питання (зокрема земельні), що знайти їх – із розряду фантастики. Зокрема, на сайті міської ради можна побачити проекти рішень в гігантському текстовому файлі на тисячу сторінок. У ньому, в хаотичному порядку, окрім проектів рішень, які винесені на чергову сесію, розміщені тисячі інших, і навіть тих, за які вже голосувала минула сесія.

Знайти в «каші» проектів саме ті, які йтимуть на чергову сесію – під силу далеко не всім.

Допомогти громаді взялися спеціалісти Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля». Вони заручилися підтримкою депутатського корпусу міської ради, та з допомогою народних обранців, із 1300 сторінок «земельних» проектів відфільтрували та виокремили саме ті (повні та вичерпні), які будуть винесені на чергову сесію міської ради.

Відкритим залишається питання «Чому міська влада сама не наведе порядок з оприлюдненням саме тих проектів (з повним текстом), які будуь винесені на чергову сесію…?».

Поки ж міська влада думає, Громадська спілка «РБТ» започатковує традицію: відтепер на сайті www.rbt.te.ua кожен бажаючий зможе завантажити та переглянути повні тексти проектів рішень, зокрема тих, що стосуються виділення, розподілу, надання в тимчасове користування землі, тощо.

Отож, уже сьогодні в інтернеті доступні 93 актуальні проекти земельних рішень та назви проектів.

Підприємці закликають усіх тернополян проаналізувати ці проекти, аби згодом не довелося захищати новий клаптик комунальної землі чи парку від сумнівної забудови. Якщо ви побачили "дерибан", недоцільне виділення, чи прізвище чиновника – повідомляйте Громадську спілку.

Що цікаво, після оприлюднення Радою бізнесу посилання для вільного скачування даних матеріалів, хтось дуже постарався, аби заблокувати можливість громаді переглядати проекти земельних рішень. Так, за наданим Радою бізнесу посиланням хтось знищив усі файли у перші ж години виходу ціє статті на сайті ГС РБТ. Проте зараз файли залиті на інший файлообмінник і громада може спокійно скачувати їх для ознайомлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"Крижана гроза заполонить цілі області, потоки води несуть холод і зміни": синоптики про погоду на весь серпень
Оголошення
live comments feed...