
20:00, 13 грудня 2015 р.
Чому в Тернополі стаються ДТП на пішохідних переходах?
На думку експертів, у ДТП, які стаються на пішохідних переходах, винні як водії, так і пішоходи. Хоча, за статистикою останнього року, вина останніх - набагато більша. Про аварії на пішохідних переходах останнім часом чуємо чи не щотижня. На жаль, дуже часто усе закінчується смертю учасників дорожнього руху.
Протягом 2015 року у Тернополі, як повідомили нам працівники тепер уже колишньої Державтоінспекції, сталось 18 дорожньо-транспортних пригод через порушення правил проїзду пішохідних переходів. Дві людини загинули, а 19 отримали травми. Нагадаємо найрезонансніші з них. Одна з гучних аварій, яка сталась 17 листопада, коли на переході, що на вулиці Симоненка, водій автомобіля Mercedes збив жінку з дитиною. Свідки аварії стверджували, що винуватець - колишній заступник прокурора. На щастя, пішоходи обійшлись незначними травмами, їх госпіталізували, пише «20 хвилин».
28 жовтня на вул. Карпенка водій Daewoo Lanos збив жінку, яка переходила дорогу поза межами пішохідного переходу. Потерпілу з травмами доправили до нейрохірургічного відділення обласної лікарні, де надали невідкладну медичну допомогу.
25 жовтня 33-річний водій автомобіля Suzuki SX 4І збив 17-річного пішохода, який переходив дорогу по нерегульованому пішохідному переході на проспекті Степана Бандери. Потерпілого з травмами госпіталізували.
13 жовтня на пішохідному переході, що на проспекті Злуки, зіткнулись Renault Trafic і ВАЗ-2106. За попередньою версією, водій іномарки виїхав на зустрічну смугу і лоб у лоб зіткнувся з авто ВАЗ. Водій Renault Trafic – на той час високопосадовець ОДА, в. о. начальника тернопільського управління Держгеокадастру Ігор Луцик. Це на місці аварії підтвердив начальник обласної міліції Олександр Богомол. Пан Луцик начебто керував автомобілем у нетверезому стані і від освідчення відмовився. В аварії постраждав тернополянин. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом мозку та забоєм грудної клітки він потрапив до обласної університетської лікарні. Правоохоронці тоді порушили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України – «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження». Однак згодом кримінальну справу за цим фактом закрили, бо потерпілому кваліфікували легкі тілесні ушкодження.
Усі ці аварії трапились протягом останнього місяця. Чому кількість ДТП на нерегульованих пішохідних переходах постійно збільшується? А причина в тому, що в учасників дорожнього руху немає культури поведінки на дорозі, наголошує старший інспектор сектору відділу управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Микола Ігнатченко.
- Як водій можу сказати, що пішоходи часто переходять дорогу у недозволених місцях, навіть якщо до світлофора чи «зебри» лише декілька метрів. Вони зрізають шлях, створюючи небезпеку і для водіїв, і для себе, - каже він. - Особливо такі хаотичні рухи на дорозі можна побачити у місцях масового скупчення людей - поблизу Центрального ринку чи автовокзалу (вулиці Живова та Шептицького). У центрі на переходах люди більш дисципліновані.
Втім, як додає інспектор, вину водіїв також не можна применшувати. Адже дуже часто вони просто ігнорують той факт, що на переході вже є пішохід, не пропускають його, створюючи загрозу для життя останнього.
- Ця проблема стосується, як одних, так і інших учасників дорожнього руху, - продовжує він. - Підвищення культури поведінки на дорозі, знання правил дорожнього руху та повага один до одного допоможе суттєво зменшити кількість аварій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...