
10:00, 15 грудня 2015 р.
Які продукти харчування значно зросли в ціні на Тернопільщині?
На Тернопільщині зросли ціни у деяких виробників хліба. На цукор ціна піднялась в середньому на три гривні ще місяць тому. Також подорожчали молокопродукти. Якщо зростання вартості останніх ще можна назвати сезонним, то цього не скажеш про борошно та цукор – продукти, які входять до переліку найнеобхідніших і, здавалося б, дорожчати не повинні.
Тим більше, що попри цьогорічну засуху, врожай зерна та цукрових буряків в Україні та в області зокрема був високим, пише TeNews Ситуацію прокоментував директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Напора.
«Ціна на цукор в нашій області дуже мало залежить від виробництва. Тернопільщина виробляє 10, а часом і 20 відсоків усього цукру, що є в Україні. В цьому сезоні цукру у нас вироблено в 4 рази більше від загальної потреби. Однак солодкий продукт експортується в інші області, які взагалі не виробляють його, а також закордон. Тимчасові зростання цін на цукор можливі за рахунок неринкових факторів – це бажання заробити трохи більше, поспекулювати на цінах. Такими займається антимонопольний комітет. Також інколи підприємці спеціально «притримують» цукор, стимулюючи дефіцит, щоб потім його дорожче продати. Державного регулювання цін у нас немає, оскільки такими є закони ринкової економіки. Тому впливати ми можем тільки ринковими методами. Якщо ріст цін є несезонним та аномальним, то включаються механізми знімання квот з імпорту цукру чи іншої сировини в Україну. Його ціна буде однозначно нижчою».
Щодо ціни на пшеницю, то вона була заниженою протягом усього літа, - зазначив Олег Напора. «Здорожчання ціни на продовольче зерно почалося тільки в кінці листопада. Ціни закордоном були набагато привабливішими для наших сільгоспвиробників. Тому почався масовий продаж зерна закордон. На жаль, в цьому році аграрний фонд майже не здійснює своїх функцій по регулюванню цін, а працює як державна прибуткова корпорація. Відповідно, ми не маємо впливу на ціни зерна. Мало б бути так: влітку держава купила зерно дешево, а взимку його ж дешево продає на ринку. На жаль цих механізмів не було, тому зараз є невелике здорожчання ціни. Крім того, зростає ціна на енергоносії, пальне, виростає вартість доставки, що також не може не відобразитись на вартості».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:28, 30 квітня
15:55, 1 травня
17:37, 7 травня
11:33, 1 травня
11:54, Сьогодні
live comments feed...