Сьогодні християни вшановують матiр Iсуса Дiву Марiю

Про життя Богоматерi з Євангелiя знаємо небагато. Де народилась Пречиста, яким було її дитинство, замiжжя з Йосифом?

- Вважається, що народилась Пречиста в Назаретi, -- вiдповiдає газеті «Експрес» отець Володимир Топоровський, священик Покровської церкви, що у Зарваницi. -- Батько Марiї, Йоаким, походив iз роду царя Давида, а матiр Анна -- зi священичого роду Ааронового. Вони були побожною родиною, та, за тогочасним юдейським звичаєм, вважалось, що на них впала Божа кара -- адже подружжя не мало дiтей. Йоаким постив у пустелi 40 днiв i ревно молився, Анна вдома теж випрошувала в Бога ласку, i Господь почув їхнi молитви – у похилому вiцi Анна зачала й народила дитину, яку подружжя пообiцяло привести до Єрусалимської святинi на служiння Господевi. Так i сталось: у три роки Марiю вiдвели до храму, де вона виховувалась.

- Як з'явився Йосиф у життi Пречистої?

- З цього приводу маємо кiлька версiй. У Протоєвангелiї Якова читаємо про те, що для Марiї пiдбирали мужа, коли прийшов час i вона не могла бiльше перебувати в храмi. Тодi скликали з народу вдiвцiв i велiли їм принести костури. Первосвященик Захарiя молився у святилищi i, вийшовши, винiс кожному його костур, i не було знаку на них. А з Йосифового вилетiла голубка, тож сказали йому: "Ти обраний, аби прийняти та берегти Дiву Господа". I тесля прийняв Марiю у дiм свiй, хоча спочатку боявся цього i казав: "Я вже старий i маю дiтей, не хочу бути осмiяний синами Iзраїлю".

- Чи була Дiва Марiя готова до тiєї мiсiї, яку на неї поклав Господь?

- Так. Вона вiдповiла ангеловi, що з'явився з благою звiсткою: "Ось я, слугиня Господня: нехай зо мною станеться по слову твоєму!". Сповiщення про дивовижне зачаття Iсуса стає доброю новиною для цiлого свiту. Бог замешкав у лонi Пречистої, i це є велике таїнство. У Євангелiї вiд Матея читаємо, що Йосиф був розгублений, адже боявся, що хтось Дiву Марiю обезславив. Та йому теж було видiння ангела, який сказав: "Не бiйся взяти Марiю, бо те, що в нiй зачалось, походить вiд Духа Святого".

- Чому вшановуємо Дiву Марiю саме 8 сiчня?

- Церква вшановує Богородицю як спiввiдкупительку людського роду. Вона є "чеснiшою вiд херувимiв та незрiвнянно славнiшою від серафимiв". Якщо точнiше, на другий день Рiздва ми пошановуємо Пресвяту Родину в особi Божої Матерi, Йосифа Обручника й Дитятка Iсуса. Саме така родина є зразком для наслiдування кожної християнської родини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі