• Головна
  • З-під підпорядкування Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ вивели цілу область
17:00, 17 грудня 2015 р.

З-під підпорядкування Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ вивели цілу область

Ватикані 11 грудня 2015 р. повідомлено про те, що Святіший Отець поблагословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії з осідком в м. Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та підпорядкувавши її цьому митрополичому осідкові.
Зазначимо, що юрисдикція тодішньої Тернопільсько-Зборівської єпархії поширилася на терени Хмельниччини згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся у вересні 2003 року.
У 2011 році цю єпархію було піднесено до гідності архиєпархії та митрополичого осідку. Душпастирська опіка на Хмельниччині дотепер координувалася через Хмельницький та Кам’янець-Подільський деканати.
“Перш за все, йдеться не про створення нової єпархії, а про відновлення нашої старої Кам'янець-Подільської єпархії, ліквідованої після поділів Польщі, – розповів РІСУ синкел з питань стратегії і розвитку Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ о. Віталій Козак. – Попередньо це були два деканати Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Поки адмініструвати нову єпархію буде владика Василій (Семенюк), архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський.
Розгляд питання про створення нової єпархії не тривав довго: з часу подання останніх необхідних документів до рішення пройшло приблизно чотири місяці”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єпархія
Останні новини
Оголошення
live comments feed...