У Новий рік українці подзвонили мільярд разів

На Новий рік абоненти вирішили відправити більше СМС, ніж раніше. А от дзвонити активніше не стали. Зате 2 січня, відійшовши від застіль, українці вирішили зайти в мережу зі своїх мобільних пристроїв і подивитися, що ж відбувається у світі.

Мільярд дзвінків на 47 мільйонів українців

У період з 31 грудня по 1 січня абоненти всіх трьох GSM-мереж мобільного зв'язку - "Київстару», «МТС Україна» і «Астеліта» (life:)) вітали своїх родичів і друзів так активно, як і в минулому році. Загалом вони здійснили більше 1 млрд дзвінків.

У дні святкування Нового року - 31 грудня та 1 січня - в мережі об'єднаного «Київстар» в цілому прозвучало 494 млн. дзвінків (для порівняння в минулому році - понад 470 млн.). У МТС кількість дзвінків теж вже другий рік не змінюється. Так, за вказаний період було здійснено 450 млн новорічних привітань по телефону. Це всього на 1 млн більше, ніж торік. life:) надав статистику тільки по новорічній ночі (З 22:00 останнього дня 2011 року до 6:00 першого січня). За цей час абоненти встигли зробити 15400000 дзвінків, що лише на 6,5% більше, ніж торік. «За всю новорічну ніч абоненти виговорили 29000000 хвилин», - додають в «Астеліті».

У «Київстарі» додають, що мережа була максимально завантажена в першу годину нового року - так званий «піковий час». За цей період абонентами цього оператора було здійснено 28,6 млн. дзвінків, це на 1 млн. більше, ніж торік. Саме в цей час зазвичай існує найбільший ризик не додзвонитися через перевантаження.

СМСки виручили

Статистика відправлених повідомлень дещо відрізняється від минулорічної. Очевидно, українці вирішили, що цей вид поздоровлень більш надійний, ніж дзвінки в пік завантаження мережі, і вирішили використовувати його на повну.

Клієнти «Київстару» в цьому році використовували текстові повідомлення активніше всіх інших видів послуг. Так, кількість відправлених SMS в цій мережі в «пікові» години склала близько 9,5 млн. на годину, що в 1,3 рази більше показників минулого року. Також це в 16,5 разів більше кількості переданих повідомлень в «пікові» вечірні години звичайного дня, коли "київстарівці" відправляють близько 570 тис. повідомлень на годину.

Кількість СМС, відправлених в мережі МТС, практично не змінилася. У період з 31 грудня по 1 січня вона склала 106, 1 млн штук (це всього на 100 тис повідомлень більше торішнього). У «Київстарі» цей показник склав 108 млн штук за аналогічний період (на 22 млн більше минулорічної цифри).

Зате клієнти МТС відзначилися ММСками. За вказаний час вони відправили 1,650 млн мультимедійних повідомлень, що майже на 20% більше торішнього.

У мережі «Київстар» кількість мультимедійних повідомлень навпаки скоротилася. Так, в ніч з 31 грудня на 1 січня у цій мережі було надіслано понад 530 тис. мультимедійних поздоровлень, що приблизно на 300 тис. менше в порівнянні з минулим роком. У «пікові» години свята клієнти «Київстару» відправляли по 60 тис. MMS, що в 4 рази більше обсягу MMS в «пікові» вечірні години звичайного дня.

life:) статистики по мультимедійним не надає. Зате є дані по СМС. З 22:00 останнього дня 2011 року до 6:00 першого січня 2012 абоненти відправили понад 22 мільйони СМС (що на 29% більше минулорічного).

Віртуальний світ після реального застілля

Дані по мобільному інтернету за новорічну ніч надав тільки «Київстар». Але виходячи з того, що це найбільший оператор, який обслуговує чи не половину всіх українських абонентів, можна припустити, що в цілому по ринку ситуація була схожою.

Так, 31 грудня та 1 січня обсяг переданих даних в мережі «Київстар» не перевищує 0,9 ТБ на годину. Загальний обсяг трафіку в ці дні дорівнював близько 15 ТБ на добу.

2 січня картина істотно змінилася. «Ймовірно, втомившись від застіль, наші клієнти почали активно користуватися інтернетом. 2 січня в мережі «Київстар» був встановлений рекорд за обсягом передачі даних за технологією EDGE / GPRS за весь час надання оператором послуги «Мобільний Інтернет». У цей день в мережі була зафіксована «пікове» навантаження в 1,05 ТБ на годину; в цілому клієнти передали та прийняли 18,22 ТБ пакетних даних за цю добу», - резюмують в
«Київстарі».

Після нового року українці стали дуже допитливими. Відзначивши Новий рік з друзями і близькими, вони знову йдуть у мережу, де проводити час для багатьох уже стало набагато цікавіше, ніж у реальному світі.

«Коментарі»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі