• Головна
  • На Тернопільщині люди майже 2 тижні перекривають в’їзд до свиноферми
09:00, 19 грудня 2015 р.

На Тернопільщині люди майже 2 тижні перекривають в’їзд до свиноферми

Жителі Ланівців вже 12 днів блокують в’їзд до ТОВ «Агро-Ланівці». Кажуть, від свиноферми поширювався неприємний запах, тому люди ще навесні вимагали вивезти тварин. Але тоді керівництво підприємства уклало угоду із громадою, домовившись про відтермінування.

СНХ: ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці: «Свині мали б вивезти до 7 грудня 2015 року. Але на даний час вони частину свиней вивезли, але не вивезена основна маса свиней – поголів’я свиноматок в кількості 1700 свиноматок. І як зрозуміла громада вони і не збираються їх вивозити. Тобто не маючи більшості документів дозвільних дана свиноферма, вона існує незаконно».

ІВАН ХАБЛЮК, директор ТОВ «Агро-Ланівці»: «Але там не тільки ці були пункти прописані, а пункти про зменшення поголів’я, про зменшення цього от запаху, ми робили все для того, дійсно ми не виконали 1 пункт – це вивезення цих свиней, тому що зараз немає можливості.//Але ми просимо всього-на-всього відстрочити нам це вивезення, щоб ми могли в іншому місці побудувати і перевезти. За це ми готові десь в плані соціальному співпрацювати».

Ланівчани запевняють, зверталися в усі можливі органи, щоб вирішити дану ситуацію, проте наразі це не вдалося. Мають підозру, що і з документами в підприємства не все в порядку,передає ІНТБ. 

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці: «Копії на викиди немає – це раз, дальше – великий розрив, тобто дуже коротка віддаль від свинокомплексу до населеного пункту – 10 метрів. Згідно законодавства, віддаль повинна бути не менше 500 метрів, а тут найближча будівля – 10 метрів».

п. ОКСАНА, мешканка м. Ланівці: «Ми живем в епіцентрі, це через загорожу у нас свинокомплекс, у нас стоїть 4 корівники і прямо всі на мої вікна. А як пахне? Це якщо розбити тухле яйце і поставити його на кухню і цілий день. Коли ти не заходиш – в тебе завжди пахне. І коли в людей пахне на кухні борщем, то в мене, перепрошую, іноді гноєм».
п. ОЛЯ та п. Вікторія, мешканки м. Ланівці: «-Запах різкий, буває так, що навіть дихати нема можливості. Вікно відкрити неможливо.

- Але сама страшна проблема в тому, що запах абсолютно не основне – то верхня частина айсбергу, саме основне – ґрунтові води. В природі не можна порушити 1 компонент природи – порушуються всі інші, взагалі, і ми найближчому часі можем дочекатися того, що в нас може бути привозна вода».

Представники підприємства запевняють, що воду вони не забруднюють, адже користуються всіма необхідними засобами та дотримуються санітарних норм.

ІВАН ХАБЛЮК, директор ТОВ «Агро-Ланівці»: «Ми готові, я вже не раз пояснював і постійно пояснював, ми готові їх завести, викачати з тої лагуни все і завезти туда показати, що там нічо не протікає».

У зв’язку із тим, що в’їзди до ферми перекриті, вже кілька днів корм до тварин не підвозять. Тому в «Агро-Ланівцях» рятуються тим, що є.

ІВАН ХАБЛЮК, директор ТОВ «Агро-Ланівці»: «Припинилося завезення кормів. Рано чи пізно десь ми дійдемо до того, що, вони вже на зменшеному раціоні стоять, вірніше – на мінімальному. І рано чи пізно, десь вони почнуть гинути».

На конфлікт реагує і місцева влада. Міський голова каже, хотілось би залагодити цю ситуацію не вдаючись у крайнощі, проте наразі виходу не знаходять.

РОМАН КАЗНОВЕЦЬКИЙ, міський голова Ланівців: «Чесно, в нас зараз патова ситуація, тому що ми і ні тут, і ні там. Вони говорять, що не мають куди вивезти свиней, громада наполягає на тому, щоб вони забрали тих свиней».

До речі, навесні на час укладення угоди, на фермі було більше 11 000 свиней. Коли ланівчани перекрили дорогу близько 2-х тижнів тому, тут залишилось майже 5 тисяч тварин. Сьогодні ми спілкувалися із активістами телефоном, і оскільки їхні вимоги ще не виконали, то вони продовжують блокувати в’їзди до підприємства.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці: «Так, так. Ми блокуєм, ми блокуєм і блокуєм до того моменту, поки не вивезені будуть свині. Сьогодні вже 12-й день стоїмо, скільки будем ще стояти – не знаю. Поки в них корми не закінчаться, напевно, так. Терпіння вони наше випробовують, а ми, напевно, будем випробовувати апетит їхніх свиней».

Наразі активісти пропускають до ферми лише деякі автомобілі.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, мешканець м. Ланівці: «Ми запускаємо тільки машини, які забирають свині. Вже дві машини, от позавчора один рефрижератор трьохповерховий забрав біля тисячі поросят маленьких. Ну, і сьогодні трошки більших поросят тоже трьохповерховий рефрижератор забрав 300 свиней. І, в тому числі, техніку простих людей, які їдуть за паєм. Вони цукор тут отримують, ми їх, простих людей, запускаєм».

Пан Олег розповідає, люди не знають коли всіх тварин із ферми заберуть. І додає, активісти продовжуватимуть блокування дороги доти, поки їхні вимоги не задовольнять повністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #2 тижні #перекривають в’їзд до свиноферми
Оголошення
live comments feed...