У медичному закладі на Тернопільщині десятки новонароджених стають інвалідами. Якщо виживають…

Уявіть, що відчувають батьки, які протягом  тижнів не знають, чи житиме їхня новонароджена дитина? Про що думають, щохвилини дивлячись на те, як їхня часточка лежить у безпомічному стані й бореться, БОРЕТЬСЯ за власне життя, вся обплутана катетерами, крапельницями, апаратом штучного дихання. Що відбувається в такі миті в батьківських серцях, які переконані, що твою дитину до цього стану призвела халатність чи непрофесійність лікарів.

Жінку спершу вимучили, а потім ледь врятували новонароджену дитину

У Чорткові молода подружня пара Віктор та Оля (з етичних міркувань імена постраждалих людей змінено, але в разі якихось ексцесів зі сторони лікаря, про якого піде мова далі, потерпілі та автор цієї статті готові підтвердити викладені факти у будь-яких правоохоронних інстанціях), очікували на народження сина. Вагітність проходила без жодних ускладнень, майбутня мати регулярно навідувалася до своєї ведучої лікарки на перевірки, вела здоровий спосіб життя – тобто, все було нормально.

За три тижні до запланованого дня пологів в майбутньої матері виявилися ознаки вірусної інфекції. Нічого страшного, запевнила лікар-офтальмолог, але необхідно лягти до лікарні й пройти пенвий курс лікування.

Перше, що неприємно вразило Віктора і Олю по приході до Чортківського районного пологового будинку, це те що начальник цього медичного закладу Михайло Антонович Худзик,безапеляційно заявив, що тепер майбутня матір під його наглядом, а тому думка ведучої лікарки для нього неважлива. Він провів обслідування на УЗД, встановив діагноз, призначив медичні препарати і направив до відділення патології.

Через кілька днів Олю виписали, пояснивши, що з її здоров’ям все гаразд, при цьому попередивши, що пологи плануються орієнтовно за місяць.

На жаль, все трапилося інакше. Вже за кілька днів у майбутньої матері почалися  перейми. Ведуча лікарка Олі на той час була у відпустці й повідомила, що не може  особисто бути присутня при пологах, хоча й була в цю мить у Чорткові.

Чи то банальна жадібність зіграла роль (адже ні для кого не є таємницею той факт, що лікарів, які приймають пологи, батьки щедро винагороджують), чи можливо, взаємна неприязнь обох лікарів один до одного, але в конкретному випадку начальник пологового категорично не допустив ведучу лікарку до своєї пацієнтки Олі.

Але лікарка запевнила Віктора, що в будь-якому випадку дружина має народжувати з допомогою кесаревого розтину. Адже начальник пологового добре знав, і цьому є документальні докази, (він сам ставив діагноз і проводив обслідування на УЗД) про те, що в майбутньої матері багатовіддя (брудні навколоплідні води, які утворилися внаслідок перенесеної інфекції). До того ж пан Худзик знав (писав власною рукою) після обслідуванні на УЗД й про інші проблеми, як то  ”… обвиття пуповиною навколо шиї плода…”.

Будь-який лікар чи медсестра знають, що таке положення плода є дуже небезпечним у випадку природних пологів. Про це знали і схвильований Віктор та його дружина. А тому вони і ведуча лікарка наполягали на необхідності кесаревого розтину.

Роди затримали майже на добу. Хоча лікар й знав про небезпеку для плоду

Начальник пологового запевнив, що так і буде. І о восьмій ранку пан Худзик відвів Олю в палату і з тієї миті для її чоловіка та рідних почалося пекло очікування і невизначеності. Ніхто з медсестер, акушерів і санітарок не бажав нічого сказати. Вони запевняли, що інформацію про стан породіллі може надати тільки начальник пологового. Але він постійно був «зайнятий», як стверджували його підлеглі.

Якщо спершу Оля ще відповідала на телефонні дзвінки чоловіка, то згодом знесилена болем дівчина не могла і цього зробити. Останнє, що Віктор взнав від дружини – це те що дитинка в животі перестала активно рухатись…

Пізніше рідні дізналися, що після 24 годин перебування Олі в лікарні, начальник пологового почав готувати дівчину до кесаревого розтину. Але вже за кілька хвилин ситуація змінилася, плід самотужки почав проходити родовими шляхами і пан Худзик приготувався приймати природні роди. Коли з’явилася голівка дитини, знесилений 36-ти годинними переймами плід припинив рух. І тоді пан Худзик витягнув дитину на світ “шляхом накладання акушерських щипців”.

Виснаженій дитинці, яка отримала асфікцію через коротку пуповину (за твердженням пана Худзика), тобто придушення ще в утробі матері, і наковталася навколоплідних вод, в якої було ледь чутне биття сердечка, нанесли ще й дуже важку травму голівки, внаслідок якої стався крововилив. Дитина не дихала. І тоді маля підключили до апарату штучної вентиляції легень. І викликали десь о 9 годині ранку реанімаційний автомобіль з Тернополя, який приїхав тільки … після восьмої години вечора.

Дитину повезли в обласну дитячу комунальну лікарню.

… А потім почалися безкінечні дні для рідних новонародженої дитинки. Чудові, професійні та добрі лікарі дитячого реанімаційного відділення ТОДКЛ робили все можливе, щоб врятувати малятко. Віктора, а згодом і Олю, щодня на кілька хвилин пускали до їхньої дитинки, детально розповідали про її стан та про хід лікування.

Вікторові на все життя запам’яталася фраза однієї лікарки: «Я не можу вам гарантовано сказати, що буде далі. Але по цій дитинці видно, що вона хоче жити. Є діти без вогника життя в їхніх оченятах. А у вашої цей вогник є!»…

І маля вижило. Щодня по краплині воно ставало міцнішим. Десь через десять днів дитинча вже могло дихати без апарату штучного дихання, їжу та водичку отримувало вже без катетерів. Хоча, звісно, виснажений важкими пологами, уколами та постійними крапельницями, крихітний організм не міг швидко виздоровіти. Але після майже трьох тижнів перебування в дитячий реанімації, дитинча перевели у відділення патології ТОДКЛ….

Горе-лікар “не помітив” мертвого плода дитини

Саме  через  провину цього ж лікаря, Михайла Худзика, прийшла біда і до сім’ї Віталія та Ірини Я.  з Чорткова.

Лікарі, це каста, які покривають своїх.

Коли автор цієї статті проводив журналістське розслідування цих історії у Чорткові, то був шокований тим, скільки схожих ситуацій мали місце в лікарській практиці пана Худзика. В одних батьків дітки залишалися живими, у когось роками лікуються, а в когось і помирали.

Але найстрашніше те, що на цього лікаря і скаржилися в різноманітні інстанції, і заяви подавали до правоохоронних органів, і депутатські звернення писали. А він і  сьогодні залишається начальником пологового будинку. І далі, що найжахливіше,  приймає пологи.

Звісно, є люди яким пощастило і вони не мають до пана Худзика не те що претензій, а навпаки, вдячні йому. Але всі ці його заслуги нівелюються тими випадками, коли новонароджені  дітки помирали чи залишилися інвалідами.

Коли я спілкувався з колегами по роботі пана Худзика, вони майже всі говорили, попередньо взявши з мене обіцянку не вказувати їхніх імен, що у вищенаведених  конкретних випадках пан Худзик вчинив непрофесійно і непорядно. Та й в багатьох інших випадках він припускався непоправних помилок.

А особливо, наголошували багато з них, на якійсь маніакальній тязі начальника пологового будинку до використання акушерських щипців, що в більшості випадків, коли пологи приймає саме пан Худзик, призводить до страшних наслідків. Хоча в цивілізованих країнах цей операційний процес вже забули. Та й навіть в багатьох областях нашої країни він вже майже не практикується через велику ймовірність травматичності голівок новонароджених.Тернопільські фахівці з акушерської справи в обласній дитячій лікарні також підтверджують, не афішуючи своїх імен, що випадки, коли вони змушені рятувати новонароджених діточок з Чорткіського району після “допомоги” Михайла Худзика, на жаль, далеко непоодинокі.

Велика кількість чортківчан знає про всі ці трагічні випадки у лікарській практиці пана Худзика. А тому все менше і менше місцевих мешканців погоджуються народжувати у Чортківському пологовому будинку. Сюди потрапляють переважно породіллі з навколишніх сіл, яким  невідомо про те, що тут коїться. А звідки їм про це дізнатися? Чортків – місто маленьке. Місцева преса якщо й пише про негаразди у медицині, то тільки завуальовано і не вказуючи прізвищ тих чи інших лікарів. А от “великі та маленькі” начальники про наведені випадки знають напевне. Але всі вони  між собою тісно контактують – районне і міське керівництво, начальники від медицини та керівники правоохоронних структур і органів влади (а чи покривають вони діяння один – одного, стверджувати не буду, хоча й переконаний, що всі все знають, і читач це розуміє). До речі, голова Чортківської районної ради, Роман Чортківський, також лікар, а саме райрада затверджує на посаді або ж звільняє керівників комунальних медичних закладів (думаю, для читача зв’язок, і як наслідок – замовчування проблем у медицині Чортківщини, закономірне і зрозуміле, чи не так?) І всі пов’язані між собою. І їм абсолютно байдуже, що в колі їхніх знайомих є людина, яка принесла дуже багато лиха і болі в десятки родин. І може принести ще більше в майбутньому, якщо його не зупинити…

Сміття з “медичної хати” не виноситься. Принаймні, поки що

На офіційний запит в обласне управління охорони здоров’я ТОДА тогочасний  керівник цієї структури Богдан Ониськів відповів, що за останніх два роки офіційно ніхто з громадян не звертався управління з приводу непрофесійності чи зі скаргами на дії начальника Чортківського пологового будинку  Михайла Худзика. За винятком одного скерування обласної прокуратури. Але після перевірки фактів приймання родів Михайлом Худзиком в однієї чортківчанки, дії цього лікаря вкотре визнані професійними!? Не зважаючи на те, що в цьому випадку дитина вижила – її врятували лікарі тернопільської обласної дитячої лікарні. Але дитинча ж стало інвалідом…

А ще офіційна відповідь управління охорони здоров’я облдержадміністрації вказувала на те, що Чортківський пологовий будинок один з найкращих в області за всіма показниками.

Але чомусь і далі трапляються випадки, коли діти там помирають при пологах, або стають інвалідами …

P.S. Стосовно не тільки цих двох випадків в Чортківському пологовому будинку були звернення в прокуратуру всіх рівнів від батьків. Самі розумієте – відповідь була, яка зводилася до одного – винуваті всі, крім тим лікарів…

А Михайло Антонович Худзик, цей «горе-лікар», начальник пологового будинку в Чорткові, і сьогодні на своїй посаді. Він і далі приймає пологи…

В надії припинити цей жах (повірте, ми не перебільшуємо суть написаного і його наслідки), «ТТ» надсилає копії своїх матеріалів у провідні вітчизняні ЗМІ. Тільки з однією метою – якщо дії лікаря, від якого постраждали десятки сімей  і десятки дітей стали каліками, не можуть припинити чижмарі, сухі, хоптяни, ониськіви, прокурори тощо, то може калічення дітей і долі їхніх батьків зможуть зупинити журналісти та громада?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Студенти-археологи педагогічного університету поблизу села Кордишів знайшли унікальне поховання людей часів бронзового віку. У могилі було двоє дорослих і дитина, ще троє людей лежали в їхніх ногах, повідомляє Тернопіль1. Вони пролежали в землі 3 тисячі 500 років. Поховання часів бронзового віку знайшли студенти-археологи педагогічного університету поблизу села Кордишів на Шумщині . Це були чоловік, жінка і дитина. Крім того, ще троє людей лежали в їхніх н...
Політика
Вже цієї неділі, 21 липня, в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори. Україна отримала шанс на повне перезавантаження, адже саме ці вибори дають можливість запустити масштабні зміни, яких так давно чекають українці. Єдиною політичною силою, яка має чіткий план для реалізації цих змін, є ВО «Батьківщина». Вона об’єднала у своїй команді молодих та досвідчених політиків і готова створити сильну коаліцію у парламенті. Справжнім полем бою між команд...
Суспільство
«Не допустити реваншу проросійських сил та не зійти з обраного вектору розвитку на засадах європейських цінностей, зберігши при цьому свою національну ідентичність – завдання для всіх українців. Ми повинні стояти на своєму у питаннях державних кордонів, мови та церкви», – на цьому наголошує кандидат у народні депутати України в ОВО № 163 (м. Тернопіль) Степан Барна. «21 липня – це рубіж, який визначить, що насправді обрала українська нація. Це іспит на зрі...
Суспільство
Народний депутат України Михайло Головко разом із жителями Шумська відсвяткував День громади. Він зазначив, у цьому місті панують проукраїнські настрої, а жителі міста є справжніми патріотами на своїй землі. Саме Михайло Головко подарував свято для усіх присутніх. Цього дня кожен міг насолодитися дружньою атмосферою, випробувати різні атракціони та потанцювати під улюблену музику. - Сьогодні я приїхав не із пустими руками. А привітати Шумськ приїхав на моє...
Кримінал
Нечувано жорстокий випадок трапився нещодавно у Виноградові, що в Закарпатській області: жертвою людини стала звичайна кішка, що внаслідок знущань невдовзі померла. Як інформує "Zakarpatpost", страшну інформацію у соцмережі Фейсбук повідомив користувач Vasilij-Irina Vasko. "Душа болить, а серце обливається кров’ю від усвідомлення того, що в нашому місті живуть такі нелюди", – йдеться у повідомленні. – "Сьогодні Мурку поховали, так як не витримала катування...
Суспільство
Не полюбити Кременець з першого погляду неможливо. З давніх-давен древнє місто вабило до себе мандрівників, письменників, художників, науковців. Сьогодні інтерес до перлини Волині не зникає. Частими гостями міста, окрім пересічних туристів, є тревел-блогери, журналісти. А нещодавно Кременець став героєм туристичної програми телеканалу іномовлення України UATV. Днями вийшла перша частина фільму. – Тернопільщина. Мальовничі гори. У долині розташувалося невел...
Суспільство
7-х дітей - учасників тернопільського танцювального колективу «Селебриті» пограбували в Марселі. Про це "Новинам" UA:Тернопіль повідомила хореограф Зоряна Світлик. Вона розповіла, що їхній колектив у понеділок, 15-го липня, повертався з фестивалю у Мейреї в Франції. Зупинились в Марселі. Там залишили автобус на платній стоянці з відеокамерами поблизу моря. Коли повернулись – скло в мікроавтобусі вибили, викрали близько 2-х тисяч євро, кредитні картки, теле...
Пригоди
На Тернопіллі зафіксували злісне порушення правил рибальства, яке вчинив житель Борщівського району. Виявили порушника на одній із водойм поблизу села Ланівці Борщівського району, де інспектори проводили рейд та помітили чоловіка, що використовував для рибальства заборонене знаряддя, а саме сітки. На момент фіксації порушення йому вдалося зловити чимало водних жителів. Відтак рибалка виловив 14 карасів сріблястих, одну плитку, 3 окуні, 4 коропа. Загальна в...
Екологія
Рідкі побутові відходи виливав чоловік поблизу Тернополя. Такий випадок зафіксував представник ГО “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля” Андрій Об’єщик.Про це пише Терміново. По роботі їздив на підприємство поруч і помітив машину з бочкою, – розповідає представник ГО “Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля” Андрій Об’єщик. – Я проїхав за ним, щоб подивитися куди він їде. Він поїхав в село Біла, щоб злити рідкі побутові відходи. Я заїхав...
Новини по темі
Пролежали в землі 3 500 років: нові подробиці унікальних розкопок на Тернопільщині (ВІДЕО)
Степан Барна: «21 липня – це рубіж, який визначить, що насправді обрала українська нація»
Михайло Головко привітав жителів Шумська з Днем громади та подякував за підтримку
Місто на Тернопільщині потрапило у тревел-проект і вразило знімальну групу (ФОТО, ВІДЕО)
Тернопільський дитячий танцювальний колектив пограбували в Марселі: у неповнолітніх злодії вкрали усі гроші та документи (ВІДЕО)
"Існує просте вирішення": тернополяни скаржаться на проблеми у роботі Управління державної реєстрації
У селі на Тернопільщині зберігаються церковні книги, яким по 310 років (ФОТО)
"Смертоносна "розвага"": тернополян попереджають про небезпечну гру, яка поширюється у мережі (ФОТО)
Небайдужих тернополян просять допомогти врятувати молодого лелеку (ФОТО)
Загиблому 4,5 роки тому Кузьмі Скрябіну надіслали... штраф із податкової (ФОТОФАКТ)