• Головна
  • У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото)
17:00, 12 січня 2012 р.

У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото)

Розмаїття Різдвяних Дідухів – від маленьких до величезних – в ріст людини, оцінювали тернополяни в переддень Щедрого вечора в Українському домі «Перемога».

На виставці під назвою «Дідух у вишиванці», окрім традиційного різдвяного атрибуту, представлені також вироби зі злакових культур – ляльки, звірі, казкові персонажі. Усе це – праця і талант вихованців Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру.

«Український дім був задуманий як заклад, де будуть відображатися українські традиції та звичаї, і завдяки якому буде поширюватися той український дух, яким просякнута вся Тернопільщина. Сьогодні ми вшановуємо одну з традицій українців – встановлення Дідуха у своїх домівках на Різдво. Це показово, адже вшанування своїх звичаїв та традицій, мови та культури лежить в основі самоідентифікації української нації. Що означає Дідух для українця? Це є символ багатства, достатку. Дідух, як і вишиванка, вважається, оберегом українського народу. Приємно, що саме в цьому році відновлено традицію встановлення Дідуха на Театральному майдані, що з виставки «Дідух у вишиванці» розпочався сезон в Українському домі. Спасибі організаторам виставки за те, що працюють на благо тернопільської громади, вчать наших з вами дітей любити природу, шанувати українські звичаї. Впевнений, що цьогорічна виставка стане традиційною у Тернополі у Різдвяні свята», - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Помилуватися розмаїтими виробами вихованців еколого-натуралістичного центру можна буде до 20 січня.

Крім виставки Дідухів, увагу тернополян привернули і роботи учасників конкурсу шопок «Різдвяне диво». Макети стайні з Йосипом, Марією та новонародженим Ісусом представили на огляд громади учні художньої та загальноосвітніх шкіл міста.

За словами начальника управління культури та мистецтв Олександра Смика, свої враження від виставки шопок можна залишати у спеціальній Книзі відгуків. Результати конкурсу шопок оголосять на Театральному майдані 15 січня.

Щедрівками і колядками присутніх потішили вихованиця 22-ї школи Аня Хмельницька з дідусем Михайлом, які за власним бажанням вирішили виступити перед широкою аудиторією і таким чином зробили оглядачам виставки святковий подарунок.

Родзинкою заходу став майстер-клас «Солом’яний ангел», який провели представники студії Оле-арт з Луцька. Кожен бажаючий приніс додому ангела з сіна, зробленого власноруч.

У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото), фото-1
У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото), фото-2
У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото), фото-3
У Тернополі відкрили виставку різдвяних дідухів (фото), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Картопля ніколи не прилипне до сковорідки, допоможе одна хитрість": унікальний лайфхак, який змінює життя кулінарів
"Несамовитий снігопад замете цю частину України за тиждень, шалене похолодання вріже різким холодом": де хлине дощ?
"Нові правила мобілізації посилять жорсткі заходи, ТЦК забере бронювання і призве людей без грошей": мобілізація, повістки
ТЦК почне масово хапати чоловіків цієї категорії прямо з 1 жовтня, названо перелік ознак мобілізованих: мобілізація, повістки
Оголошення