• Головна
  • На території монастиря в Тернополі живуть страуси
18:30, 13 січня 2012 р.

На території монастиря в Тернополі живуть страуси

У Тернополі монахи вирощують страусів. Живуть найбільші у світі птахи у живому куточку на території монастиря Чину Братів Менших. На ідею створення звіринця монахів надихнув Святий Франциск, який дуже любив тварин, – розповідає настоятель отець Юстиніан. Тому, коли при монастирі перестала функціонувати капличка, священнослужителі задумали облаштувати там невеликий пташник.

Отецт Юстиніан: «Деколи в людей є великі ідеї, а вони знаходять своє примінення в малих формах. А в нас була дуже маленька ідея, яка знайшла своє відображення власне у формі великого пташника. Зараз тут є десь близько 20 видів різних фазанів, кілька видів голубів, є також різні види качок. Наші гуси – такі самі домашні, щоби відвідувачі відчули, що вони є ніби в себе на подвірї. Також є три страуси по лівій стороні пташника. Біля них є павичі – індійський, кольоровий і білий».

Щодня мешканці монастиря годують птахів пшеницею, вівсом, ячменем, кукурудзою. При потребі дають вітаміни або спеціальний корм. Після таких ласощів, зазначає отець Юстиніан, страуси навіть починають нести яйця. А от кури в живому кутку несуться значно частіше. Якщо свійські птахи при українському кліматі почувають себе комфортно, то чужоземним суворі погодні умови даються важче.

Отецт Юстиніан: «Завжди питають, як то так африканський страус може тут зимувати. Не знаю, в який спосіб. Мабуть, вони тут таки народилися, а не в Африці. І тому, оскільки вони тут народилися, то вони тут і акліматизувалися. Це так само, як чорні люди, які живуть десь на Півночі, які можуть жити як у своїх краях, так і в інших. Аналогічно, певно, і страуси. Найважче зиму переносять павичі».

До новорічно-різдвяних свят у куточку встановили шопку. Це нагадує відвідувачам пташника про народження Христа, вважають священнослужителі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...