• Головна
  • Чому тернополянам продовжують приходити рахунки за газ з великими сумами?
20:00, 9 січня 2016 р.

Чому тернополянам продовжують приходити рахунки за газ з великими сумами?

Відповідно до постанови Кабміну нові тарифи на газ (пільгові 1200 кубометрів газу по 3,6 грн за куб) дійсні на період з 1 жовтня до 31 березня. Проте тернополяни скаржаться, що, незважаючи на закони, їм досі приходять рахунки з великими сумами.

- Чому Тернопільміськгаз встановлює свої тарифи? – пише читачка на сайті «20 хвилин». – 30 грудня я подала показник лічильника за газ 236 кубів. Розумна леді мені порахувала 200 куб. м за 3.60 грн, а 36 куб. м по 7 грн. В законі чітко сказано, що весь опалювальний період, а це 1200 куб.м по ціні 3.60 грн, незважаючи на те, що в один місяць використовували по 100 кубів, а в інший по 300 куб.м. Ось так міськгаз дурить громадян, виманюючи кошти. Де пільговий газ?

Журналісти зателефонували у абонентський відділ, аби розпитати, які зараз тарифи на газ і як діє постанова Кабміну щодо тих 1200 кубів газу по 3,60 грн за куб для користувачів індивідуального опалення. 

-    Споживачі платять так, як і платили раніше, тобто за 200 кубів газу по 3,60 грн за кубометр, а якщо переліміт, то за них платять уже по 7,18 грн, - повідомили у абонентському відділі. 

Чому тарифи не змінились, пояснили  директор ДП "Газпостач" ПАТ "Тернопільміськгаз" Віталій Бобрівець та його заступник Галина Голоюх. 

-    На сьогоднішній день є чинна постанова Кабміну, яка передбачає, що населенню надається 1200 кубів газу на весь опалювальний сезон по пільговій ціні 3,60 за куб, - каже Віталій Бобрівець.  

Але тут, як з'ясувалось, що є один нюанс - за пільговою ціною 3,60 грн за кубометр газу споживачі можуть використовувати в місяць з тих 1200 кубів лише 200. Якщо ж споживач знає, що в місяць використає більше, аніж 200 кубів газу, то для того, щоб не переплачувати по 7,18 грн за куб., потрібно написати заяву у відділ перерахунків. 

- Загалом, так, - у постанові Кабміну йдеться про те, що населенню надається 1200 кубів газу за пільговою ціною 3,60 грн за куб в опалювальний період з 1 жовтня до 31 березня, - пояснює заступник директора ДП "Газпостач" ПАТ "Тернопільміськгаз" Галина Голоюх. - Але у постанові немає ні слова про те, що споживачі платять по 3,60 за перших 1200 кубів газу. Тобто, якщо споживач хоче в місяць використати більше аніж 200 кубів по 3,60 грн, то потрібно писати заяву. 

А також до постанови Кабміну ще є додаток, який розповсюджується на споживачів з індивідуальним опаленням, які мають субсидії. 

- Суть цього додатку у тому, що споживач з субсидіями отримує 200 кубів газу на місяць протягом всього опалювального сезону - шість місяців, - каже пан Бобрівець. -  Якщо за місяць він використовує, наприклад, 300 кубів газу, то за 200 кубів газу платить держава за ціною 3,60 грн за куб. А от за інші 100 кубів повинен заплатити сам споживач по 7,18 грн за куб. 

Щодо населення, яке не має індивідуального опалення, то ці споживачі протягом року оплачують за звичним тарифом - 7,188 грн за кубічний метр газу.

Довідка

Детальніше з актуальними тарифами можна ознайомитися на сайті gazpostach.te.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #рахунок за газ #тарифи
Останні новини
Оголошення
live comments feed...