
13:30, 17 січня 2012 р.
У Тернополі помер чоловік, бо до нього не встигла приїхати швидка
Для однієї з тернопільських родин переддень старого нового року закінчився трагедією. Надвечір 13 січня главі сімейства, 69-річному Федору Шамбору, раптово стало погано.
Він саме повернувся з дачі, розповідають його рідні, йшов пішки, пише Погляд. І вдома пенсіонерові чомусь стало важко дихати. Дружина викликала «швидку», на вулицю 15 Квітня, 23.
«Орієнтовно це було о 19.40 вечора, — розповідає родич пана Федора. — Але бригада «швидкої» прибула аж о 20.10. На запитання, чому ж так довго їхали, медики відповіли, що це не був терміновий виклик (за кордоном, до речі, немає такого, кожен виклик є терміновим)».
О 20.40 лікарі констатували смерть — чоловік помер від гострої легеневої недостатності.
«Можливо, якби лікарі прибули вчасно, хтозна чи змогли б ще чимось зарадити, — продовжує далі родич померлого чоловіка. — Адже зупинка дихання, від якої він помер, переважно настає швидко й раптово. Судитися ми не будемо. Проте добре було б, якби «швидка» у Тернополі справді виконувала прямі безпосередні функції, що покладені на неї. Чому вони їхали так довго? До того ж без увімкнених «мигалок»… На місці нашого родича міг би опинитися кожен…»
Складність тої чи іншої ситуації визначається по інтонації та емоціях людини, яка телефонує, коментують дану ситуацію в адміністрації станції швидкої медичної допомоги. У даному випадку, через невеликі відрізки часу надійшло цілих три телефонні дзвінки.
«Спершу зателефонували о 19.46. На іншому кінці дроту жінка спокійним голосом викликала бригаду медиків, зазначивши при цьому, що у хворого, передаємо дослівно: «очевидно, інсульт», — розповідають в адміністрації «Швидкої». — При інсульті може бути лише затерпання руки, тож диспетчер не розцінив це як терміновий виклик й направив туди лінійну бригаду. Але всього через чотири хвилини знову зателефонувала та ж сама жінка і схвильовано повідомила, що у хворого з рота йде піна. Відтак на місце виклику виїхала вже спецбригада. За третім разом жіночий голос вже розпачливо обурювався, чому так довго їдуть лікарі».
З’ясувалося, що за життя чоловік страждав на ішемічну хворобу серця.
«За добу надходить 200 викликів й не зовсім легко передбачити наскільки складна та чи інша ситуація, — зазначають медики. — Ми дуже співчуваємо родичам померлого чоловіка, але можемо реагувати, зважаючи на власні можливості. Так, останнім часом є затримки виклику і це пов’язано з тим, що при нормі 20 бригад, по місту їздить всього від 12 до 15. А станом на сьогоднішній день (16 січня — прим. авт.) взагалі лише дев’ять, бо декілька лікарів захворіли самі.
Звичайно, така складна ситуація утворилася через недофінансування медичної галузі. Адже є в Тернополя фахівці, які можуть додатково працювати на станції швидкої допомоги. Але для цього потрібно кошти.
Інколи бригади навіть не встигають прибувати на базу й тоді доводиться працювати у телефонному режимі. А щодо пропускових маячків, то їх вмикаються переважно лише на перехрестях, де є підсилений рух.
Усі бригади «швидкої» забезпечені однаковим обладнанням й медикаментами, що й лінійні. А спец бригади відрізняються тим, що лікарі мають значно більший досвід. Вони не мають додаткових оплат чи пільг і працюють виключно на чистому ентузіазмі».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:41, 16 травня
13:09, 19 травня
15:48, 15 травня
09:04, 17 травня
14:03, 19 травня
live comments feed...
Коментарі