• Головна
  • Новий закон зобов`язує держслужбовців «відкритись» перед народом
20:30, 18 січня 2012 р.

Новий закон зобов`язує держслужбовців «відкритись» перед народом

За новим законодавством державні службовці зобов’язані оприлюднити власні декларації про доходи. Про це сказав перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Ігор Попов, передає Сегодня.

За його словами, в законі про основи запобігання і протидії корупції передбачено новий стандарт декларацій для держслужбовців, в якій повинні міститися дані на покупку або оренду майна, якщо воно коштує від 150 тис. гривень. Також він зазначив, що відтепер публікація декларації буде обов’язковою. Попов також зазначив, що сфера дії закону значно розширена, зокрема, під його дію підпадають 1 млн 300 тис. посад.

Крім найвищих, це всі депутати місцевих рад, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи Збройних сил, особи рядового і начальницького складу державних правоохоронних органів, це всі співробітники СБУ, митної служби та державної податкової служби. “Всіх тих органів, в яких є корупційні ризики”, – додав він.

Крім того, за його словами, стаття 11 передбачає обов’язкові перевірки для всіх цих чиновників. “Стаття 11 передбачає проведення спеціальної перевірки для осіб, які претендують на зайняття посад. Ця стаття стосується всіх 1 млн 300 тис. чоловік і 1 млн 300 посад. Раніше така спеціальна перевірка проводилася тільки для тих осіб, які займали вищі посади – голови райадміністрацій і вище , міністрів і заступників міністрів тощо. Тепер же для всіх цих осіб перевіряється їх право, перевіряються дані про їх освіту, про майнові права, про здоров’я “, – додав Попов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"Чоловіків відправлять у ТЦК масово за новим способом, цих людей призвуть прямо з 1 березня": відстрочка і мобілізація
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"Потужний холод пре в Україну, лютий снігопад накриє цю область": де буде мороз у -22 градуси та дощ?
Оголошення
live comments feed...