• Головна
  • До всесвітнього часу додадуть одну секунду
21:42, 21 січня 2012 р.

До всесвітнього часу додадуть одну секунду

Додаткова секунда, яка має ліквідувати розбіжність між атомним і астрономічним часом через нерівномірність обертання Землі, буде добавлена ​​до всесвітнього координованого часу (UTC) 30 червня 2012 року, повідомляє УНН.

Історично відлік часу базувався на вимірюванні середнього періоду обертання Землі навколо осі, і довжина секунди обчислювалася з урахуванням цього інтервалу. З винаходом атомних годинників з'явився прилад для вимірювання часу, який виявився точнішим за астрономічні методи. Відтак визначення секунди було змінено, воно тепер відповідає атомним стандартам частоти.

У 1970 році міжнародною угодою було встановлено два стандарти часу. Один з них, UT1, був заснований на обертанні Землі, а другий, UTC (всесвітній координований час), базувався на атомному часі.

Міжнародна служба обертання Землі стежить за тим, щоб два стандарти часу не розходилися між собою більш ніж на 0,9 секунди, а в разі необхідності заявляє про те, що потрібно вкласти додаткову секунду.

З 1972 року до UTC були додані 24 додаткові секунди в різні інтервали - від шести місяців до семи років. Останній раз секунда додавалася 31 грудня 2008 року.

На цей раз нова секунда буде додана о 23:59:59 UTC 30 червня 2012 року (приблизно відповідає 01:59 за київським часом 1 липня 2012 року). Це рішення було прийняте Міжнародною службою обертання Землі, для якої Обсерваторія ВМС США є центром прогнозів і швидкого реагування. Вимірювання фахівців обсерваторії показали, що обертання Землі сьогодні відстає від атомного часу приблизно на 1 мілісекунду в день.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...