У Тернополі через вакцинацію батьки дошкільнят б’ють на сполох

В Україні стартував третій тур позапланової вакцинації проти поліомієліту. Наразі активно щеплюють і тернопільських малюків.Батьки одного із садочків Тернополя б’ють на сполох - від отриманої вакцини в їхніх дітей різко погіршився стан - з’явилась лихоманка, нудота та місцеві алергічні реакції.

- Приходили педіатри у садок і прямо там робили щеплення, нашого малого тоді якраз не було, - розповідає тернополянка Оксана. - Наступного дня дізналась, що двом діткам стало зле, їх батьки із садочку забирали додому з підвищеною температурою.

Жінка розповідає, що їй вже вкотре телефонують з поліклініки та наполегливо просять прийти щепити дитину. Та вона вагається. Саме Міністерство охорони здоров’я пропагує позапланову вакцинацію. Чому щеплення малечі проходить не за календарем щеплення? МОЗ озвучує основну причину - спалах поліомієліту на Закарпатті, який підтвердила лабораторія ВООЗ. Цікаво, що вакцину Україна отримала як гуманітарну допомогу - із-за кордону, пише “20 хвилин”.

Більше про те, звідки приїхали препарати, розповів заступник головного лікаря з поліклінічної роботи міської дитячої поліклініки Володимир Кучма.

- Вакцину від поліомієліту українцям передала Канада, у зв’язку зі складною економічною ситуацією, - розповідає він. - Країна-виробник - Франція. У нас досить багато вакцин - саме французького походження, тому немає підстав сумніватись щодо якості препаратів. Вони мають відповідну супровідну документацію.

Позапланові щеплення проти поліомієліту, за словами пана Володимира, відбуваються в три тури. У перших двох уже щепили дітей від двох місяців до шести років, а в третьому - від двох місяців до десяти років. Таким чином, вакцинація має охопити всіх дітей, що народилися в період 2005–2015 років, незалежно від того, отримували вони раніше щеплення від поліомієліту чи ні.

Батьки нічого платити не повинні, усе це діти отримують безкоштовно. Проти поліомієліту застосовують два види вакцин: ІПВ (інактивована, яка вводиться як ін’єкція) і оральна ОПВ (жива вакцина у вигляді крапель).

- Діти, які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту, отримують першу дозу ІПВ та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж через 14 днів після отримання ІПВ, - пояснює лікар. Діти, які раніше (більше ніж 14 днів) отримали щонайменше одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ), повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ незалежно від часу отримання останньої дози.

Щеплень не призначають членам сім’ї ВІЛ-інфікованого та особам, що доглядають за ним, дітям які перебувають в закритих дитячих колективах.

Вакцинацію, за  словами лікаря, здійснюють винятково в кабінетах щеплень, які діють як окремий структурний підрозділ лікувально-профілактичного чи амбулаторно-поліклінічного закладу охорони здоров’я. У випадку з дитячими садками, аби зекономити час, мобільні групи, до складу яких входили дільничні педіатри, виїжджали у заклад, аби провести щеплення малюків. У будь-якому випадку батьки повинні надати письмову згоду чи відмову про проведення щеплення, додає Володимир Кучма.

На питання, чи були зафіксовані погіршення самопочуття у дітей, яких щеплювали, фахівець відповів, що офіційно зареєстровані чотири випадки. Деколи після проведення щеплення в дитини може підніматись температура тіла, це є нормою, тому не повинно відлякувати чи насторожувати батьків. Загалом протягом двох турів проведення імунізації, щеплення отримали уже 10 тисяч дітей, потрібно ще вакцинувати 20 тисяч осіб.

Тернопіль вакцинація дошкільнят
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі