• Головна
  • Комунальники чистять Тернопіль від снігу за спецтехнологіями
12:40, 27 січня 2012 р.

Комунальники чистять Тернопіль від снігу за спецтехнологіями

Те, що на перший погляд непосвяченому може здаватися безгосподарністю і невчасним чи поганим прибиранням міста від снігу, насправді може виявитися спеціальними технологіями, кажуть у міському управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міськради.

Керуючись прогнозом Гідрометеоцентру, комунальники Тернополя планують свою роботу на добу наперед, кажуть чиновники, а якість виконання робіт управління ЖКГ контролює цілодобово. Надворі густо падає мокрий сніг, а техніки, яка його прибирала б, не видно. У час снігопаду техніка і не повинна працювати, кажуть у міському управлінні житлово-комунального господарства.

- Як тільки почав падати сніг, техніка не повинна працювати. Треба вичекати певний момент, коли сніг набуває певної висоти - так говорять відповідні норми. Тоді виїжджає техніка, розділена на три бригади і кожна з трьох бригад має свій маршрут. За кожним маршрутом закріплена техніка,- розповідає Олег СОКОЛОВСЬКИЙ,  заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради.

Технагляд цілу ніч перевіряє, що саме робиться і приймає оперативне рішення. На дорогах Тернополя цієї зими нема наростів льоду, так званих колдобин. Це - результат вчасного посипання проїжджої частини, пояснюють управлінці. А так звана "каша" на дорогах - це не безгосподарність, а технологія.

- "Каша" утворюється внаслідок посипання відповідною піщано-соляною сумішшю. Якщо в нас перепад температури різкий, ми "кашу" не знімаєм. Тому що якщо зняти "кашу", ми заберемо з нею разом і пісок. І, відповідно, повністю всі реагенти будуть зняті, і коли відбудеться перепад температур, буде різка ожеледиця. Тому "каша" забирається після перепаду температур. Це відповідні відпрацьовані технології,- каже Олег Соколовський.

Якщо снігу випадає багато, техніка згрібає його на центр дороги, де він і складується. Коли ж проїжджа частина від цього надно звужується, сніг вивозять, як і з зупинок громадського транспорту. Категорично забороняється викидати сніг з тротуарів на проїжджу частину, тому що відбувається звуження проїжджої частини і це заборонено чинним законодавством. Організації, які скидають цей сніг на проїжджу частину, будуть оштрафовані на адмінкомісії за порушення правил благоустрою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...