• Головна
  • Відтепер про чиновників як про покійників – або добре, або нічого
20:30, 27 січня 2012 р.

Відтепер про чиновників як про покійників – або добре, або нічого

Конституційний Суд заборонив розповідати про статки чиновників та їхніх родичів без їхньої згоди.

Публікації про дітей чиновників, які у дорожезних ресторанах напиваються до чортиків, б’ють посуд і навіть офіціантів, а також про їхніх дружин, які, ніде не працюючи, носять годинники за ціною авто і відпочивають у готелях по тисячу доларів за добу, тепер поза законом. Конституційний Суд видав роз’яснення, за яким інформація про майновий стан чиновників та членів їхніх родин – конфіденційні дані. Збирати та поширювати їх можна лише за згодою особи. Тобто перед тим, як хочете написати викривальну статтю чи злити на YouTube скандальне відео про “мажора”, треба спитати у нього дозволу.

“До конфіденційної інформації про фізичну особу належать дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.., відомості про її майновий стан та інші персональні дані”, – йдеться у роз’ясненні КС. Щоправда, дозволили публікувати персональні дані та декларації про доходи осіб, які займають чи претендують на державні посади.

Як прокоментував роз`яснення Конституційного суду народний депутат Андрій Шевченко: "Це рішення Конституційного Суду – тривожний сигнал. Воно може використовуватись для приховування корупції, яка процвітає серед наших посадових осіб. Це рішення йде урозріз з практикою країн ЄС та рішенням Європейського суду з прав людини. Так, там справді приватне життя особи захищене державою.

Але у випадку з публічними особами, особливо якщо йдеться про політиків та державних службовців, там межі приватного життя значно вужчі, ніж для звичайної людини. Щодо журналістів, то потрібно думати, як обстоювати своє право на публікацію матеріалів про “неприглядні” сторони життя службовців. Якщо хтось спробує це право обмежити, треба протидіяти спільно. Подавати до суду, в тому числі і до Європейського. Є усі шанси його виграти."

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...