У Тернополі може цілодобово бути гаряча вода

Сплачувати за фактично витрачене тепло та користуватись гарячою водою у будь-який час доби – такі переваги слід очікувати городянам за кілька років. На це, каже Андрій Чумак, у Тернополя є всі шанси.

Директор міськтеплокомуненерго пояснює, сьогодні вони активно співпрацюють зі світовими та європейськими фінансовими установами, що можуть допомогти місту в термомодернізації, надавши необхідні кошти.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»: «Проект і попередній Європейського банку реконструкції і розвитку, і майбутній Світового банку. Вже сьогодні практично готуються документи технічні. Це є НЕФКО. На сьогоднішній день один укладений договір кредитний і грантовий. Це – на 247 ІТП приблизно 181 будинок. А наступний 311. Але ми маємо в планах за 3 роки всі будинки обладнати. Це схема вимагає обладнання всіх будинків. Або ні одного, або всіх біля кожної котельні, інакше вона не зможе працювати».

Обладнати у багатоквартирних будинках, пояснює Андрій Чумак, вони планують так звані автоматизовані системи керування споживанням і підготовки гарячої води, завдяки яким жителі дому самостійно регулюватимуть кількість тепла, що надходитиме. Задоволення це не з дешевих. До слова, сума, на яку розраховують, каже директор підприємства, становить 24 мільйони доларів, передає ІНТБ

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»: «Це є перехід не просто на нові технічні можливості. Це – перехід на зовсім іншу систему постачання теплоти в будівлі, яка дозволяє кожній будівлі окремо регулювати своє споживання в залежності від умов зовнішнього середовища і в залежності від побажань споживачів. Крім того, це буде облік. Прилад, влаштований разом, щоб ми вже могли виставляти наше побажання, скільки плата має бути споживачів в залежності від фактичного споживання, а не розрахунковим методом, як ми сьогодні це робимо. Крім того, це буде, ми сподіваємось все-таки, 24-годинна гаряча вода».

Андрій Чумак каже, технічно й сьогодні вони готові забезпечити цілодобовим постачанням гарячої води, однак фінансової спроможності, пояснює, у Тернополя поки що немає.

                                             

Тернопіль цілодобово гаряча вода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі